Już w najbliższy weekend odbędą się pierwsze mecze w obu grupach. Jednocześnie jest to ostatni sezon rozgrywany z takim podziałem, gdyż w kolejnym pozostanie tylko jedna grupa na tym poziomie rozgrywek. Wspomniana reforma nie spodobała się wielu klubom. Czas pokaże co przyniosą zmiany. Póki co krótka ocena I ligi.

Grupa północna.

Grupa wielka niewiadoma. Bardzo silne zespoły w tej grupie to rezerwowe drużyny Medyka Konin oraz SMS-a Łódź. Niemniej ze względów regulaminowych nie mogą awansować szczebel wyżej. Kto zamiast nich (lub kogo będzie stać na awans)? Stomilanki Olsztyn? AP LG Gdańsk ? Ostatnie sezony pokazują, że beniaminkowie na poziomie ekstraklasy mają spore trudności w odnalezieniu się na wyższym szczeblu. Najlepszy przykład to drużyna Polonii Poznań, która po roku gry  w ekstralidze „powróciła” do I ligi. Tajemnicą poliszynela jest obecna sytuacja w klubie – braki w każdym aspekcie, poza ambicją zawodniczek. Pytanie tylko na jak długo starczy cierpliwości paniom z Poznania? Ponadto życzymy też, aby grupa północna w komplecie wytrwała do końca rozgrywek. Należy przecież pamiętać, że w poprzednim sezonie, po rundzie jesiennej z gry odpadły dwie drużyny.

Kolejka 1 – 17-18 sierpnia

UKS SMS II Łódź – Polonia Poznań        17 sierpnia, 12:00
Praga Warszawa – Polonia Środa Wlkp. 17 sierpnia, 12:30
Stomilanki Olsztyn – Piastovia Piastów  18 sierpnia, 12:00
Ząbkovia Ząbki – Unifreeze Górzno       18 sierpnia, 16:00
AP Kotwica Kołobrzeg – AP LG Gdańsk   18 sierpnia, 16:00
Medyk II Konin – KS Raszyn                   18 sierpnia, 17:00

 

Grupa południowa.

Generalnie wyrównana i raczej mocniejsza grupa od północy. W tej grupie ton powinny nadawać drużyny Rekordu Bielsko-Biała oraz Resovii, które w ubiegłym sezonie dosłownie na finiszu przegrały walkę o awans z Rolnikiem. Nie można również skreślać ekip Tarnovii oraz ROW-u Rybnik, które również mają coś do udowodnienia. Sporą niewiadomą są beniaminkowie, Sparta Daleszyce (która całkiem nieźle radzi sobie w piłce plażowej) oraz SWD Wodzisław Śląski. W tej grupie nie ma spadkowicza z ekstraligi, Mitech uratował miejsce na najwyższym poziomie rozgrywek.

 

Kolejka 1 – 17-18 sierpnia

Sparta Daleszyce – Wanda Kraków                                17 sierpnia, 12:00
Resovia Rzeszów – Sokół Kolbuszowa Dolna                  17 sierpnia, 12:00
ROW Rybnik – Rekord Bielsko-Biała                                17 sierpnia, 16:00
SWD Wodzisław Śląski – Tarnovia Tarnów                       18 sierpnia, 12:00
Rysy Bukowina Tatrzańska – ISD-UJD Gol Częstochowa 18 sierpnia, 12:00
Sportowa Czwórka Radom – Respekt Myślenice             18 sierpnia, 17:00