XXVIII edycja turnieju Konin Cup 2017 już za nami. Zmagania obfitowały w wiele emocji, dobre nastroje i grę na parkiecie. Cieszymy się, że w konińskiej hali Rondo zgromadziła się duża liczba kibiców kobiecej piłki nożnej.

Od godziny 10:00 do 16:00 toczyły się mecze w fazie eliminacyjnej, w których udział wzięły: Reprezentacja Polski Niesłyszących, Sztorm AWFiS Gdańsk, MKS Myszków, KP Kotan Girls Ozorków, Wiking Aleksandrów Kujawski, Zawisza Fiero Rzgów, MKS Zduńska Wola, Pogoń Zduńska Wola, KKS Kalisz, Polonia Poznań, Polonia Poznań U19, Pomorzanin Nowogard, Ex Medyk i nasze zespoły, czyli Medyk POLOmarket Konin, ZSGE Medyk POLOmarket U19 Konin i UKS Górnicza.

Od godziny 16:00 miały miejsce mecze ćwierćfinałowe, w których rywalizowały: Medyk POLOmarket Konin z Nowogardem Pomorzanin (5:0), Polonia Poznań z Reprezentacją Polski Niesłyszących (0:1), UKS Górnicza Konin ze Sztormem AWFiS Gdańsk (0:3) i I ligowym ZSGE Medyk POLOmarket II Konin z Pogonią Zduńską Wolą (5:0).
W półfinałach byliśmy świadkami meczów pomiędzy Medykiem POLOmarket Konin ze Sztormem AWFiS Gdańsk (3:1) i Reprezentacją Polski Niesłyszących z ZSGE Medyk POLOmarket II Konin (0:1). Po krótkiej przerwie nadszedł czas na miejsce o trzecie miejsce, które wywalczył zespół trenera Roberta Chałaszczyka, czyli ekipa z Gdańska. Sztormówki w meczu z Reprezentacją Niesłyszących pierwotnie zremisowały 1:1, a w rzutach karnych wygrały 4:3. W walce o pierwsze miejsce zmierzyły się nasze dwie drużyny. Podopieczne trenera Romana Jaszczaka i podopieczne trenera Janusza Gajewskiego rozegrały starcie, w którym ekstraligowe Medyczki zwyciężyły 7:1.

Po rozgrywkach nadszedł czas na dekorację. Nagrody wręczali prezes, trener i założyciel naszego zespołu – Roman Jaszczak, wiceprezydent miasta Konina – Sławomir Lorek i wiceprezes naszego klubu i trener – Jerzy Siuda. Również zostały przyznane indywidualne nagrody, które otrzymały: Natalia Dominiczak (ZSGE Medyk POLOmarket II Konin), Justyna Siwek i Agnieszka Boćkowska (Reprezentacja Polski Niesłyszących), Aneta Ramotowska i Kinga Buzan (Sztorm AWFiS Gdańsk).

Wszystkie zespoły cieszyły się z gry i z uśmiechem na ustach spędziły niemal cały dzień w Koninie. Dziś wspólnie promowaliśmy kobiecą piłkę nożną w naszym kraju. Jesteśmy szczęśliwi, że turniej został przez wszystkich odebrany bardzo pozytywnie i mogliśmy wspaniale spędzić czas. Turniej możecie oglądać na naszym facebooku, gdzie Medyk TV przeprowadził dla Was transmisję.

Artykół na podstawie informacji zamieszczonej na stronie Medzyka Konin autorstwa Piotra Walkowiaka