Pierwsze dwadzieścia minut toczyło się w spokojnym momentami wręcz usypiającym tempie. Ożywienie nastąpiło w 23 minucie kiedy to groźniej zaatakowała Polonia. Julia Mikołajczak mimo asysty rywalki oddała uderzenie na bramkę, które jednak dość wyraźnie minęło celu. Potem do głosu doszedł Medyk. Przyjezdne w 32 minucie wykorzystały błąd w kryciu rywalek i wyprowadziły szybką kontrę, ale w sytuacji sam na sam górą okazała się Weronika Spalony. Pięć minut później groźne uderzenie Karoliny Majdy z trudem wybroniła bramkarka Polonii. W doliczonym czasie gry kolejne kąśliwe uderzenie dobrze dysponowana Spalony przeniosła nad poprzeczką.

Po przerwie Medyk nie zwolnił tempa ale długo nie potrafiły znaleźć sposobu na golkiperkę Polonii. Przełamanie nastąpiło dopiero w 64 minucie kiedy to akcję przeprowadzoną lewym skrzydłem wykończyła Klaudia Łasicka. Przyjezdne poszły za ciosem i cztery minuty później Majda podwyższyła prowadzenie. Te dwa trafienia ewidentnie osłabiły morale w szeregach Polonii i do końca spotkania gra toczyła się pod dyktando Medyka. Kropkę nad i mocnym uderzeniem z rzutu wolnego postawiła Karolina Majda.

04.11.2018, I liga grupa północna
Polonia Środa Wielkopolska – Medyk II Konin 0:3 (0:0)
bramki
: Klaudia Łasicka 64’, Karolina Majda 68’, 80’

sędzia: Paulina Kolatorska, asystentki: Sylwia Grygiel, Olga Pietrzykowska
Widzów: około 100

skład Polonia: Weronika Spalony – Agata Ratajczak (C), Dominika Hyży, Roksana Wojtecka, Aleksandra Szukalska, Julia Mikołajczak, Katarzyna Ciesiółka, Aleksandra Jankowska, Agnieszka Nowakowska, Natalia Cicha, Alicja Krzykos
rezerwowe: Anna Nowicka, Monika Forszpaniak, Sandra Lehmann, Sylwia Jędrzejczyk, Aleksandra Polak
trener: Marek Gierałka

skład Medyk: Julia Parecka – Wiktoria Janik, Faustyna Sikorska, Karolina Majda, Martyna Myślicka, Aleksandra Żurek, Klaudia Łasicka, Kamila Wielińska, Daria Nowak, Alona Kovtun, Weronika Helińska (C)
rezerwowe: Agnieszka Garczarek, Natalia Otto, Weronika Piasecka, Maria Wasiewicz, Klaudia Nogalska
trener: Janusz Gajewski

Foto z meczu:

Autor foto: Irek Pindral
relacja: Wojtek Budzyk www.budzikpoznanski.pl