Opis Polonia Środa Wielkopolska

W trzecim spotkaniu Orlen I ligi kobiet sezonu 2023/24 piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku Staszkówkę Jelna.

Od samego początku spotkanie było dość wyrównane. Oba zespoły walczyły o każdą piłkę ale żadnemu z nich nie udało się na dłużej przy niej utrzymać i poważniej zagrozić bramce rywali. W 21 minucie świetnie rozegrany rzut rożny przez zespół Staszkówki Jelna kończy się strzałem z narożnika pola karnego Aleksandry Cygan po którym Julia Parecka musiała po raz pierwszy w tym meczu wyciągać piłkę z siatki. Siedem minut później szybki kontratak rywalek kończy się drugą bramką dla Staszkówki. Wiktoria Dudka wpadła z piłką w pole karne i pewnym strzałem pokonała Julię Parecką. Na sześć minut przed końcem pierwszej części spotkania na zespół Polonii Środa spadło kolejne nieszczęście. Julia Drożak za dyskusje z panią arbiter obejrzała drugą żółtą kartkę a w konsekwencji kartkę czerwoną i od tego momentu polonistki musiały grać jedną mniej. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa zaczęła się od kontaktowej bramki dla Polonii Środa. Na listę strzelców wpisała się wprowadzona chwilę wcześniej na boisko Gabriela Bielińska. I gdy wydawało się że polonistki pójdą za ciosem to rywalki podkręciły tempo i szybko zamknęły ten mecz. Najpierw w 63 minucie Paulina Tomasiak wykończyła szybki kontratak swojego zespołu a następnie w 75 minucie Gomez Munis celnym strzałem zamknęła akcje zainicjowaną przez Paulinę Tomasiak. Polonistki walczyły jeszcze o to by zmniejszyć rozmiary porażki i nadziały się na kolejną kontrę. W 84 minucie ponownie na listę strzelców wpisała się  Gomez Munis. Jeszcze w ostatnich minutach polonistki trafiły w słupek po uderzeniu Katarzyny Grzesik. Ostatecznie mecz zakończył się porażką średzkiego zespołu 1:5 (0:2).

03.09.2023, Środa Wielkopolska, Orlen I liga, 3 kolejka
Polonia Środa Wielkopolska – UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 1:5 (0:2)
bramki:
Bielińska – Gomesx2, Tomasiak, Dudka, Cygan

skład Polonia: Parecka – Falkowska, Ratajczak, Hyży, Szukalska (53` Nowak), Drożak, Ciesiółka (15` Nowicka), Wielińska, Nogalska (46` Pawlak), Dobroń (46` Bielińska), Szewczyk (78` Grzesik)

Foto z meczu

Autor foto: Cz.Kościelski foto-polonia