Zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska wystartuje w Orlen I liga !

W sezonie 2023/24 nadal będziemy oglądać piłkarki Polonii Środa Wlkp. występujące w Orlen I lidze. We wtorek 20 czerwca Polonia wysłała do Wydziału Piłkarstwa Kobiecego Polskiego Związku Piłki Nożnej oficjalne potwierdzenie udziału w rozgrywkach.

Zaraz po zakończeniu sezonu 2022/23 pod dużym znakiem zapytania stanęło dalsze funkcjonowanie zespołu kobiet w Polonii Środa Wielkopolska, a zawodniczki klubu dostały wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców. Wydawało się że piękna historia kobiecego futbolu w Środzie Wielkopolskiej dobiegnie końcowi a występujący nieprzerwanie od pięciu lat na zapleczu Ekstraligi kobiet zespół zniknie z mapy piłkarstwa kobiecego.

Jednak dzięki determinacji piłkarskiej społeczności i wspólnym rozmowom przedstawicieli klubu z włodarzami powiatu udało się wypracować kompromis dzięki któremu zespół kobiet Polonii Środa otrzyma w nowym sezonie wsparcie finansowe i tym samym będzie mógł dalej występować w rozgrywkach Orlen I ligi kobiet. W nowym sezonie koszty funkcjonowania zespołu I ligi Kobiet w połowie mają zostać pokryte z dotacji Powiatu Średzkiego i także w 50% z wpłat od sponsorów sekcji.

Tym samym klub ZAPRASZA piłkarki z Wielkopolski do zgłaszania się do gry w pierwszoligowym zespole Polonii Środa Wielkopolska.

Zgłoszenia proszę kierować do Pani Kierownik : Sylwia Jędrzejczyk,

  • TELEFON : 663 335 921
  • Email: kobiety@polonia-sroda.pl

źródło informacji/foto: Polonia Środa Wielkopolska
foto: Cz.Kościelski foto-polonia