Bardzo dobry początek Polonii Środa Wielkopolska

Relacja Polonia Środa Wlkp.

Drużyna Polonii Środa udanie rozpoczęła nowy sezon! W pierwszym meczu ligowym zgarnęła komplet punktów w pojedynku z Ząbkovią Ząbki. Pogoda tego dnia nie sprzyjała, a 30 stopniowy upał dawał się we znaki obu drużynom. Mimo to nasze zawodniczki walczyły od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.
Ząbkovia to dla Polonistek wymagający rywal. Pierwsza połowa to głównie rozpoznanie przeciwnika, jego stylu gry. Graliśmy mądrze piłką, można powiedzieć, że trochę przeważałyśmy. Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 44 minuty, kiedy po zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce umieściła Dobroń.
W drugiej połowie zmotywowane przez Trenerów dziewczyny wyszły z szatni z jeszcze większą wolą walki i chęci strzelania kolejnych bramek. I tak też się stało. W 52 minucie wynik na 2:0 podwyższyła Wielińska, po dośrodkowaniu Szukalskiej z prawej strony boiska. Kolejną akcją popisała się Drożak, która przejęła piłkę od przeciwnika i pięknym strzałem umieściła ją w siatce. W 72 minucie ponownie na listę strzelczyń wpisała się Wielińska. Można powiedzieć, że druga część spotkania należała do Polonii. Mimo dokuczliwego upału nasza gra wyglądała bardzo dobrze. W końcówce meczu bramkę na 5:0 strzeliła Nowicka. Napór gospodyń trwał nieustannie i dosłownie w ostatniej minucie udało nam się wywalczyć rzut karny, wykorzystany przez Nogalską.

19.08.2023, Środa Wielkopolska, Orlen I liga, 1 kolejka
Polonia Środa Wielkopolska – Ząbkovia Ząbki 6:0 (1:0)
bramki:
Dobroń 44′, Wielińska 52′, 72′, Drożak 52′, Nowicka 87′, Nogalska 90′

obsada sędziowska: Ewa Żyła, Kinga Kwitowska, Izabela Bortkiewicz

skład Polonia: Mądra, Falkowska, Hyży, Szukalska, Drożak, Ciesiółka, Wielińska, Nogalska, Nowak, Dobroń, Szewczyk
Na zmiany wchodziły: Ratajczak, Grzesiak, Pawlak, Nowicka, Bielińska
Trener: Marek Gierałka

skład Ząbkovia: Walaszek, Pietrasik, Wołejszo, Andruszewska, Warachowska, Piskorz, Jakubowska, Witkowska, Jałocha, Czechowska
Na zmiany wchodziły: Nowak, Floder, Baranowska, Lewandowska
Trener:
Marcin Klukowski

Foto z meczu

Foto: Irek Pindral / Patryk Pindral