WIKTORIA KACZOROWSKA (na zdjęciu) – Zawodniczka, która w swojej dotychczasowej przygodzie z futbolem, związana była tylko z klubami ze Szczecina. Przez wiele lat związana była z Olimpia, w której występowała w zespołach młodzieżowych, a w ostatnim meczu sezonu 2021/22 zadebiutowała w Ekstralidze. Po fuzji Pogoni z Olimpią, Wiktoria znajdowała się w kadrze ekstraligowej drużyny, ale poza częstym miejscem w meczowej kadrze, nie dostała szansy kolejnego występu na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Kilkukrotnie wystąpiła w meczach rezerw Pogoni, a w jednym z nich strzeliła bramkę. Nowa piłkarka Ślęzy, oprócz zespołu seniorskiego, będzie też mogła występować w drużynie CLJ U18, co umożliwia jej zmiana przepisów w tych rozgrywkach, dopuszczających udział w meczu dwóch zawodniczek z kategorii U19.

DARIA MATUSZEWSKA – Piłkarka której pierwszym klubem był JTS Jawor. Następnie reprezentowała barwy AZS-u PWSZ Wałbrzych i Polonii Świdnica. Przed sezonem 2020/21 trafiła do Śląska Wrocław. W tym klubie występowała w drużynie juniorek i w drugoligowych rezerwach. W marcu 2021 roku zadebiutowała w Ekstralidze w meczu przeciwko krakowskim Jagiellonkom. Swoją grą Daria zwróciła uwagę trenerów reprezentacji Polski U17, w której zaliczyła kilka występów. Niestety, rozwój tej bardzo utalentowanej dziewczyny zahamowała na pewien czas kontuzja. Po długiej rehabilitacji Daria ponownie zaprezentowała się kibicom, w kończącym sezon 2022/23 czerwcowym meczu Śląska z Pogonią Szczecin. Daria również będzie mogła występować w zespole CLJ U18.

JULIA ARAMOWICZ – Ta młodziutka (17 lat) dziewczyna zaczynała swoją przygodę z piłka nożną w AZS-ie PWSZ Wałbrzych. Potem była świdnicka Polonia, a następnie wyjazd do Szczecina, w którym to mieście związała się z Olimpią. W ostatnim sezonie Julia reprezentowała barwy Bielawianki Bielawa.

DASHA KRAVCHUK – Zaskakujący nieco transfer zawodniczki z Ukrainy, która w swoim kraju uprawiała lekkoatletykę (biegała na 400 m.). Przed kilkoma miesiącami Dasza podjęła treningi w zespole Ślęzy i jak się okazało, ma spory talent piłkarski.

źródło informacji/foto: Ślęza Wrocław