Robert Dymkowski przestaje pełnić funkcję trenera kobiecej drużyny Pogoni Szczecin. Powodem decyzji szkoleniowca są kwestie zdrowotne.

Robert Dymkowski poprowadził kobiecą drużynę Pogoni Szczecin w dwudziestu siedmiu spotkaniach – szesnaście z nich wygrał, jedno zremisował, a dziesięć meczów zakończyło się porażką. Za kadencji szkoleniowca Pogoń zajęła piąte miejsce na koniec sezonu Orlen Ekstraligi, a także dotarła do półfinału Orlen Pucharu Polski. Podopieczne Roberta Dymkowskiego dzięki świetnej grze w drugiej części sezonu zostały mistrzyniami wiosny, między innymi zaliczając świetną serię na własnym stadionie, gdy od października 2022 roku do kwietnia obecnego wygrały wszystkie dziewięć meczów w Szczecinie.

Trener i były legendarny napastnik Dumy Pomorza przygotował list do kibiców, w którym szerzej opisuje okoliczności podjętej przez siebie decyzji. Treść listu zamieszczamy poniżej.„Drodzy Kibice, pragnę oficjalnie poinformować, że z powodu pogarszającego się stanu zdrowia podjąłem trudną decyzję o zaprzestaniu pełnienia funkcji pierwszego trenera kobiecej drużyny Pogoni Szczecin. Spędziłem przy tym zespole wspaniały rok, podczas którego było wiele pozytywnych momentów, wskazujących na dobrą przyszłość tej drużyny. Jednakże stan zdrowia nie pozwala mi na pełne zaangażowanie się w pełnienie obowiązków trenera. Obecnie muszę się skupić na rehabilitacji oraz poszukiwaniu terapii, które mogą przywrócić mi sprawność. Pozostawienie zespołu jest dla mnie bardzo trudne, szczególnie że opuszczam ekipę pełną fantastycznych osób. Wierzę w tę drużynę i życzę jej wielu sukcesów. Chciałbym podziękować Zarządowi Pogoni Szczecin za zaufanie, jakim mnie obdarzył, powierzając mi prowadzenie zespołu. Ogromne słowa uznania kieruję do zawodniczek, które dzięki swojej pracowitości i woli walki udowodniły, że są zdolne do rywalizacji o najwyższe cele. Nie mogę zapomnieć o sztabie szkoleniowym, z którym wspólnie tworzyliśmy ten projekt – składam im podziękowania za ich nieocenione wsparcie i zaangażowanie”.

źródło informacji/foto: Pogoń Szczecin