Tego transferu chyba nikt się nie spodziewał! Po rocznym pobycie w Pogoni Szczecin, Roksana Ratajczyk wraca do Górnika, z którym związała się rocznym kontraktem.

„Roksi” zielono-czarne barwy reprezentowała w latach 2020-2022. Przez dwa sezony zanotowała 40 występów w Ekstralidze, w których zdobyła dla naszej drużyny siedem bramek. Przed rokiem zdecydowała się jednak na powrót w rodzinne strony i zasilenie Pogoni Szczecin. W barwach tego klubu zagrała w 21 spotkaniach na najwyższym szczeblu rozgrywkowym i siedmiokrotnie wpisała się na listę strzelczyń.

Na pewno mój powrót do Górnika to niecodzienna sytuacja. Przyszłam tu z Olimpii Szczecin, by następnie wrócić do Pogoni – mówi z uśmiechem Roksana Ratajczyk. – Po roku przerwy wracam jednak do Górnika i bardzo się z tego cieszę. Ostatni sezon mocno mnie zmienił. Stałam się zawodniczką, która potrafi walczyć o siebie i swoje cele, ale też, która jest bardziej zaangażowana. Wiem teraz, że potrafię grać ofensywnie i strzelać bramki. Chcę potwierdzić to w Górniku i pomóc drużynie w zdobyciu wymarzonego dubletu – opisuje piłkarka, która po boisku będzie biegać w koszulce z numerem „17”.

Roksany nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej cechy wolicjonalne, jak waleczność i determinacja, zawsze dodają drużynie bodźca. Myślę, że poprzednio czuła się w Łęcznej dobrze, a ten powrót pomoże jej w dalszym rozwoju – podkreśla trener Robert Makarewicz.

źródło informacja/foto:  Górnik Łęczna