Anna Palińska została nową zawodniczką kobiecej Dumy Pomorza! Była bramkarka Górnika Łęczna, Sportisu KKP Bydgoszcz oraz Hydrotrucku Radom podpisała z Pogonią Szczecin roczną umowę obowiązującą do 2024 roku.

Poprzednim klubem 28-letnie zawodniczki był Górnik Łęczna, w którym spędziła siedem lat. Z klubem z Lubelszczyzny zdobyła siedem medali – trzy razy sięgała po tytuł mistrzyń kraju, trzykrotnie zajmowała z Górnikiem drugie miejsce oraz raz zdobywała brązowy medal. Dwukrotnie zdobyła Puchar Polski. Ma również za sobą występy w Lidze Mistrzyń – z Górnikiem dotarła do 1/16 finału tych rozgrywek, gdzie mierzyła się z Paris Saint Germain, utytułowanym francuskim klubem. – Jestem bardzo zadowolona, że po kilku tygodniach bez klubu udało mi się podpisać kontrakt z Pogonią Szczecin i dopiąć wszystko przed rozpoczęciem ligi – mówi Palińska.

Natalia Leśniewska została nową zawodniczką Pogoni Szczecin. 20-letnia defensorka podpisała z Pogonią Szczecin roczny kontrakt.

Leśniewska pochodzi z Rzepina i wcześniej w swojej karierze broniła barw TKKF Stilonu Gorzów Wielkopolski. Nowa piłkarka Pogoni głównie gra na prawej stronie obrony. – Udało mi się spełnić to, co miałam w założeniach. Jestem zadowolona, że mogę być częścią tego projektu, mam nadzieję, że z tym składem osiągniemy wiele. Moim celem na początek jest to, by zadebiutować w Pogoni, a tym samym w Orlen Ekstralidze i krok po kroku zdobywać kolejne minuty na boisku – przyznaje Leśniewska.

źródło informacji/foto: Pogoń Szczecin