Piotr Łęczyński nowym trenerem zespołu kobiet Pogoni Szczecin !

Nowym trenerem kobiecej Dumy Pomorza został Piotr Łęczyński. Kontrakt został podpisany na rok z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

38-letni Piotr Łęczyński jest znanym szkoleniowcem dla kibiców Dumy Pomorza. Związany od wielu lat z Pogonią Szczecin Łęczyński prowadził wiele grup młodzieżowych na różnych szczeblach. W sezonie 2017/18 z trampkarzami starszymi Pogoni zdobył brązowy medal Centralnej Ligi Juniorów U15. Największym sukcesem nowego trenera zespołu kobiet jest niewątpliwie złoty medal Mistrzostw Polski z juniorami starszymi Dumy Pomorza w 2021 roku – był to drugi w historii klubu triumf młodych piłkarzy Pogoni w tych rozgrywkach.
Z tą drużyną miał okazję rywalizować w eliminacjach młodzieżowej Ligi Mistrzów prowadząc Pogoń w zaciętym dwumeczu z hiszpańskim Deportivo La Coruña.

Pod okiem nowego trenera kobiecej Pogoni trenowało wielu młodych zawodników, którzy w kolejnych latach grali w Pogoni Szczecin oraz ligach zagranicznych. Przez lata prowadził m.in. Sebastiana Kowalczyka, Kacpra Kozłowskiego, Mateusza Łęgowskiego, Kacpra Smolińskiego czy Adriana Benedyczaka. Piotr Łęczyński jest również w trakcie kursu UEFA Pro.

Szkoleniowiec rozpocznie codzienną pracę z najlepszą drużyną rundy wiosennej kobiecej Orlen Ekstraligi od dzisiejszego, popołudniowego treningu.

źródło informacji/foto: Pogoń Szczecin