Pochodząca z Sopotu 28-letnia Kinga Bużan została nową zawodniczką kobiecej Dumy Pomorza. Defensorka trafiła do Pogoni Szczecin na zasadzie wolnego transferu i podpisała roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny sezon!

Nowa piłkarka Pogoni swoją karierę rozpoczynała w gdyńskim Sztormie. W poprzednim sezonie broniła barw Górnika Łęczna, z którym zdobyła srebrny medal Orlen Ekstraligi, regularnie występowała w podstawowej jedenastce i zdobyła jedną bramkę w minionych rozgrywkach. Na Lubelszczyznę trafiła z gdańskiego AP Orlenu, gdzie grała przez cztery lata – wiosną 2020 roku awansowała z zespołem z Pomorza do Ekstraligi kobiet, była również kapitanką tego zespołu. Jak sama mówi, najlepiej czuje się grając na prawej stronie obrony, jednak może również występować na środku bloku defensywnego.

To dla mnie nowe doświadczenie, nowa drużyna, nowe koleżanki, nowy sztab, więc myślę, że będzie dobrze. Nie mogę się doczekać pierwszego treningu. Na boisku nie jestem przyjemną zawodniczką, jestem waleczna, nie odstawiam nogi, głowy, żadnej części ciała. Pogoń miała najlepsze miejsce w rundzie wiosennej i to również zadecydowało, by zostać zawodniczką Pogoni – przyznaje Bużan tuż po podpisaniu swojej umowy ze szczecińską drużyną. W granatowo-bordowych barwach będzie występować z numerem 22.

źródło informacji/foto:  Pogoń Szczecin