Już kolejny raz trenerzy oraz trenerki z całej Polski mieli możliwość uczestniczenia w seminarium organizowanym przez Keepers Foundation w Warszawie. Formuła wykładów jak zwykle nie zmienna, przed południem zajęcia praktyczne na boisku, a po południu zajęcia teoretyczne w sali konferencyjnej. Z pewnością każdy wykład i pokaz, którego dzisiaj wysłuchali i zobaczyli licznie przybyli szkoleniowcy wniesie coś pozytywnego do ich pracy.

Dzisiejszymi prelegentami byli:

GEORGIOS PAPACHRISTOU
Absolwent Demokritos University of Thrace oraz Halmstad University. Mimo młodego wieku posiada spore doświadczenie i niezaprzeczalnie ogromną wiedzę. Zdobył wykształcenie w dziedzinie nauk sportowych i biomedycyny ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej. Jako trener pracował w greckich Skoda Xanthi, Byzantinos Aetos FA, Eordaikos FC i Perdikas FC. W 2014 roku trafił do Szwecji – do zespołów młodzieżowych KIF Örebro. Przez dwa lata prowadził zespół U-19, a w ubiegłym roku drużynę seniorek tego klubu, z powodzeniem walczącą w rozgrywkach Damallsvenskan.

LORENZO PETTENE
Zaczynał swoją karierę trenerską lokalnym klubie Santa Lucia jako konsultant w zakresie zdrowia i fitness. W tym samym charakterze pracował potem w AC Vigasio i ASD Olympia. Od 2007 roku prowadzi szkolenia jako edukator FIGC – włoskiej federacji piłki nożnej na podstawowych kursach trenerskich. Łączy te obowiązki z pracą w AGSM Verona Calcio Femminile, czołowego klubu kobiecej Serie A. Odpowiada za przygotowanie fizyczne i zdrowotne zawodniczek.

PAWEŁ ROMPA
Na co dzień jest pracownikiem naukowym Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku w Zakładzie Metodologii I Statystyki. Specjalista w zakresie analizy gry – ze szczególnym uwzględnieniem analizy lokomocji. W takim charakterze pracował jako analityk w pierwszej reprezentacji Polski kobiet jako asystent w sztabie selekcjonera Wojciecha Basiuka. Dla zawodników Letniej Akademii Młodych Orłów wykonywał testy sprawności ogólnej i ukierunkowanej. Pracował także jako szkoleniowiec w Olimpii Elbląg.

RICARDO PEREIRA
Trener bramkarzy z wieloletnim doświadczeniem. W ostatnim roku pracował w saudyjskim Al-Fateh FC. Jednak najlepsze lata jego kariery szkoleniowej przypadają na okres wcześniejszy – przez wiele sezonów odpowiadał za bramkarski rozwój w jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów Europy – Benfice Lizbona. Na Universidade Lusíada Lisboa uzyskał tytuł Mestrado em Psicologia Clínica. Nie dziwi więc, że z powodzeniem komponuje elementy psychologii w trening. Prelegent wielu konferencji i seminariów szkoleniowych. Dzielił się wiedzą między innymi w takich krajach jak Chorwacja, Brazylia czy Niemcy.

Młodej zawodniczce MUKS Praga Warszawa, która doznała urazu podczas pokazu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !!!

Autor foto: Polska Piłka Kobiet