Od poniedziałku (02.07.2018) piłkarki GKS Górnik Łęczna rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Mistrzynie Polski przed nowym sezonem będą trenować na swoich obiektach, a dodatkowo czeka je podróż na Litwę i do Niemiec. Trener Piotr Mazurkiewicz chce przygotować optymalnie drużynę przed startem w UEFA Women’s Champions League.

Po niespełna trzy tygodniowych wakacjach piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do treningów. W poniedziałek 9 lipca „Górniczki” wyjadą na Litwę, gdzie wezmą udział w zaplanowanym na 10-15 lipca turnieju Amber Cup, w którym oprócz naszych zawodniczek wystartują również piłkarki FC Gintra-Universitetas i ZFK Mińsk.

Po powrocie z Litwy Górnik nie będzie miała czasu na nudę, bo już 21 lipca wyruszy do Niemiec, gdzie dzień później rozegra spotkanie z czwartą drużyną Bundesligi Turbine Poczdam. Po powrocie do Łęcznej „Górniczki” spędzą kolejne 10 dni na przygotowaniach do nowego sezonu na własnych obiektach, a na początku sierpnia czeka je kolejna podróż. Tym razem mistrzynie Polski udadzą się do Glasgow, gdzie od 7 do 13 sierpnia zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny UEFA Women’s Champions League, o awans do najlepszej 32 w Europie będą rywalizować Glasgow City, RSC Anderlecht i FC Martve.

Ze względu na start Górnika w turnieju kwalifikacyjnym Champions League dwa pierwsze ligowe mecze zaplanowane na początek sierpnia zostaną rozegrane w późniejszym terminie.

Materiał: Jakub Witek
Autor foto:
 Sławomir Pięciak