W grupie B przed niedzielnymi spotkaniami każda z reprezentacji miała szanse na awans do następnej fazy mistrzostw. I faktycznie rozegrane spotkania pokazały, że wszystko jest możliwe. Po pierwszych 45 minutach meczów Korea Płn. i Meksyk prowadziły w swoich spotkaniach po 1:0. Wyniki te eliminowały z imprezy reprezentacje Brazylii i Anglii.
Po przerwie Angielki przyspieszyły tempo gry, poprawiły skuteczność i zaczęły strzelać bramkę, za bramką. W konsekwencji Anglia wygrała z Meksykiem 6:1 awansując do następnej fazy mistrzostw z pierwszego miejsca w grupie.
Brazylia natomiast starała się atakował bramkę rywalek do końca spotkania, co przyniosło efekt strzeleniem bramki w 68 minucie meczu przez Geyse. W doliczonym czasie gry Koreanki strzeliły drugą bramkę zapewniając sobie awans do fazy pucharowej.