Medyk Konin wyróżniony nagrodą

86

KKPK Medyk Konin został wyróżniony nagrodą „Benedykta”, którą od 22 lat przyznaje kapituła „Przeglądu Konińskiego”.

Stanisław Piguła – prezes „Przeglądu” przedstawił nasz klub w następujący sposób: To bez wątpienia prawdziwa konińska marka, zespół sportowy, który zdobył najwięcej tytułów krajowego mistrza ze wszystkich konińskich drużyn. Klub od lat reprezentuje z sukcesami nasze miasto zarówno w Polsce, jak i za granicą.Jego początki sięgają 1984 roku”.

Uroczysta Gala odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II w Koninie, a nagrodę odebrał prezes Medyka – Roman Jaszczak oraz sekretarz – Agnieszka Skucińska.

Ten klub jest całym moim życiem, bo jest przeze mnie wymyślony i prowadzony przez 35 lat w roli trenera i prezesa. Nie ukrywam, że ten czas jest spełnieniem marzeń. Jestem człowiekiem szczęśliwym i spełnionym, ale nic bym nie zrobił bez wszystkich ludzi, którzy mi pomagali, i to dla nich jest ta nagroda. Sam nic bym nie zrobił, więc dedykuję ją moim zawodniczkom, które przez te lata reprezentowały klub i miasto, trenerom i członkom Zarządu, którzy w tym czasie ze mną współpracowali – mówił Roman Jaszczak.

Informacja medykkonin.pl