Czy Medyk Konin ma szansę na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzyń ?

W ocenie redakcji „Polskiej Piłki Kobiet” zdecydowanie tak. W pierwszym meczu tylko przez pierwsze 20 minut Brescia przeważała na boisku. Wynikało to bardziej z pewnej blokady Medyczek niż z różnicy czysto sportowej. W drugiej połowie Medyk rządził i dzielił na boisku, niestety z jednym błędem Ani Szumańskiej. Gdyby nie to i trochę więcej szczęścia pod bramką rywalek w jutrzejszym meczu Medyk dopełnił by tylko formalności, a tak … trzeba podjąć walkę. Jutrzejszy mecz to będzie bitwa. Brescia stoi pod ścianą. Odpadniecie z Ligi Mistrzyń z Medykiem, będzie dla Włoszek dotkliwą porażką.
Medyczki jeżeli awansują zapiszą się w historii polskiej piłki nożnej kobiet. Jeszcze żaden Polski klub nie awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzyń. Wierzymy, że trener/prezes Roma Jaszczak odpowiednio zmotywuje dziewczyny (bo o formę sportową zadbał, co było widać na boisku), a te wyjdą na murawę i podniosą z niej to co im się należy, czyli awans do 1/8 UEFA Women’s Champions League. My stawiamy na 2:0 dla Medyk.

Tak było w pierwszym meczu:

05.10.2015 r., 1/16 UEFA Women’s Champions League
KKPK Medyk POLOmarket Konin – Acf Brescia Calcio Femminile 4:3 (1:2)
bramki: 0:1 – 16′ Bonansea, 1:1 – 29′ Kostova, 1:2 – 34′ Cernoia (z wolnego), 1:3 – 70′ Sabatino, 2:3 – 75′ Sikora, 3:3 – 79′ Gawrońska, 4:3 – 84′ Kostova

Żółta karta: Grad – Salvai, Eusebio

Sędziowie: Petra Chudá (SVK), asystentki: Maria Lisická (SVK), Ivana Lesková (SVK), techniczna: Katarzyna Wasiak (POL)

Medyk Konin: Szymanska(GK) – Dudek, Sikora, Slavcheva, Gawrońska(C), Pakulska, Grad (67’ Guściora), Daleszczyk, Ficzay, Kostova, Balcerzak

Acf Brescia: Marchitelli(GK)- Cernoia(C), Rosucci, Sabatino, Girelli (79’ Tarenzi), Bonansea, Gama, Fuselli, Manieri, Salvai, Mele (72’ Eusebio)