W niedzielę 16 sierpnia na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała ostatni mecz kontrolny przed zbliżającym się sezonem w 3 lidze makroregionalnej kobiet z zespołem Unii Opole.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – UNIA OPOLE 4:2 (1:1)
bramki:
0:1 –  Aleksandra Gatak 10′ rzut karny, 1:1 – Anna Bergier 33′, 2:1 – Justyna Kubik 47′, 3:1 – Martyna Szymczak 65′, 3:2 –  Oliwia Baron 89′, 4:2 – Anna Bergier 90′

Skład Pogoń Zduńska Wola: Joanna Świniarska – Wiktoria Szymczak, Sylwia Marcińska, Patrycja Piekarska, Karolina Karpińska – Anna Bergier, Julita Torzewska, Paulina Marcińska, Patrycja Okoń – Justyna Kubik, Martyna Szymczak
Na zmiany wchodziły: Natalia Barton i Andżelika Kajdana
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

„Pogonistki” meczem z przedstawicielem 3 ligi drużyną Unią Opole zakończyły serię gier kontrolnych przed zbliżającym się sezonem 2020/2021.

Już w 8 minucie faulowana w polu karnym gości była Martyna Szymczak i sędzia główny meczu podyktowała rzut karny dla zespołu Pogoni. Do „jedenastki” podeszła Patrycja Piekarska, ale jej strzał w środek bramki obroniła bramkarka gości. Dwie minuty później akcja przeniosła się pod bramkę gospodarzy i tym razem faulowana w polu karnym przez Joannę Świniarską była zawodniczka z Opola. Rzut karny pewnie wykonała Aleksandra Gacak i drużyna gości objęła prowadzenie w meczu. Jeszcze przed przerwą zawodniczkom Pogoni udało się doprowadzić do wyrównania. W 33 minucie na strzał z 25. metrów zdecydowała się Anna Bergier po którym piłka wpadła pod poprzeczkę bramki gości.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęły gospodynie bo już w 47 minucie po strzale Martyny Szymczak piłkę odbiła bramkarka z Opola, a nadbiegająca Justyna Kubik z bliskiej odległości strzeliła drugą bramkę dla „Pogonistek”.

W 65 minucie po składnej akcji Martyna Szymczak znalazła się w sytuacji „sam na sam” z bramkarką gości i mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobyła bramkę dla gospodarzy.

W ostatnich dwóch minutach meczu padły jeszcze dwie bramki. Najpierw pięknym strzałem w długi róg bramki strzeżonej przez Joannę Świniarską popisała się zawodniczka gości Oliwia Baron, a chwilę później po indywidualnej akcji wynik meczu ustaliła Anna Bergier pokonując bramkarkę gości płaskim strzałem z 17. metra. 

W najbliższą środę 19 sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna Pogoni rozegra mecz I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski Kobiet z trzecioligowym zespołem Dargfilu Tomaszów Mazowiecki.

Foto z meczu:

Relacja / foto: Krzysztof Kochelak