Zapowiadało się na łatwe zwycięstwo Stomilanek, drużyny z aspiracjami na awans do ekstraligi. Mecz z Polonią Środa Wielkopolska został rozegrany awansem.

Po przyzwoitej  pierwszej połowie do przerwy padł wynik remisowy 0:0 ale warto wspomnieć, że mieliśmy w tej odsłonie meczu dwie stuprocentowe sytuacje by objąć w tym meczu prowadzenie. Samo spotkanie rozpoczęły lepiej gospodynie, które uzyskały lekką przewagę, lecz nie potrafiły pokonać naszej bramkarki- Agaty Magoń. Po początkowej dominacji Stomilanek coraz lepiej zaczęły grać Polonistki. Żelazna dyscyplina i walka na całej długości i szerokości boiska dawała nadzieję na osiągnięcie dobrego wyniku w tym dniu.

Druga połowa z perspektywy boiska wyglądała bardzo podobnie- Stomilanki tworzyły sobie doskonałe sytuacje jednak żadna nie skończyła się dla nich bramką. Jak to zazwyczaj bywa, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i po ładnej indywidualnej akcji Pauli Kulig i przepięknym strzale w samo okienko to my obejmujemy prowadzenie w tym meczu. Nie minęła chwila i ponownie wyprowadzamy świetną kontrę, którą na bramkę zamienia Aleksandra Jankowska podwyższając wynik na 2:0 i ustalając tym samym jak się później okazało wynik tego meczu. Drużyna z Olsztyna ambitnie dążyła do wyrównania jednak my w tym spotkania byliśmy nie do złamania i nie daliśmy sobie już wyrwać jakże cennych dla nas 3 punktów.

Ten mecz był dla nas bardzo trudny jednak mieliśmy na niego swój pomysł. Taktyka była ułożona konkretnie pod tego przeciwnika i wiedziałam że jeżeli będziemy sumiennie i cierpliwie ją realizować to wcale nie musi być źle – i tak właśnie się stało. Zespół wykonał ogrom pracy na całej długości i szerokości boiska za co otrzymał później nagrodę w postaci 3 punktów. Mam nadzieje, że moje zawodniczki na długo zapamiętają to spotkanie i uwierzą że dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe – tak mecz podsumowała trenerka Marta Woźniak.

Stomilanki Olsztyn – Polonia Środa Wielkopolska

0:2(0:0)

Bramki :59′ Paula Kulig, 61′ Aleksandra Jankowska

Stomilanki : Kaźmierczak, Krech, Senkbeil (65′ Cichowska), Mazurkiewicz, Grzesik, Kamińska, Roman, Rosiak, Zawistowska (84′ Gonciarz), Bukowska (84′ Gieroś), Tarakanova

Polonia : Magoń, Nowicka, Hyża, Nowak, Cicha, Szafran, Wojtecka, Kulig (65′ Mikołajczak), Ciesiółka, Szukalska (77′ Miłoszyk) Jankowska

Relacja Polonia Środa Wielkopolska

Zdjęcie Czesław Kościelski