Do końca rozgrywek I ligi kobiet zostały już tylko 4 kolejki ligowe. Z każdej z grup spadają po 2 zespoły. Do zdobycia jest 12 punktów. Na dziś znamy już jednego spadkowicza. W grupie północnej zdegradowany został zespół TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski. A kto jest jeszcze zagrożony spadkiem ?

Grupa południowa

W bardzo trudnej sytuacji jest zespół GOL Częstochowa, który dotychczas zdobył tylko 8 punktów. Jeżeli w najbliższej kolejce Częstochowianki nie zainkasują kompletów punktów, praktycznie będzie to oznaczać spadek z I ligi.
Drugiego spadkowicza wyłonimy z Wandy Kraków (14 punktów), KS AZS II Wrocław (15 punktów) lub Resovi Rzeszów (15 punktów). Kalendarz ostatnich 4 kolejek wskazuje, iż najgorszy układ meczów ma Wanda Kraków i KS AZS II Wrocław, które zagrają z czołówką grupy. Ciekawie zapowiada się mecz w ostatniej kolejce pomiędzy KS AZS II Wrocław – Resovia Rzeszów, który może decydować o utrzymaniu w I lidze.

Tabela zespołów zagrożonych spadkiem:

 

Grupa północna

Tak jak pisaliśmy z tej grupy spadł już do II ligi TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski. Z pozostałych zespołów w najtrudniejszej sytuacji jest KS Raszyn, który do tej pory zdobył tylko 9 punktów i do bezpiecznego miejsca ma stratę 6 punktów. Poza tym KS Raszyn ma bardzo trudny kalendarz: UKS SMS II Łódź, Polonia Poznań, MUKS Praga Warszawa i KKP Stomilanki Olsztyn. Co prawda na wiosnę KS Raszyn spisuje się bardzo dobrze zdobywając już 7 punktów, ale czy ma szansę na zdobycze punktowe z zespołami walczącymi jeszcze o awans … ?
Pozostałe zagrożone zespoły mają zdecydowanie większe szanse na zdobycze punktowe. Błękitne co prawda na wiosnę grają fatalnie zdobywając tylko 1 punkt, ale mają przed sobą mecz ze zdegradowanym Stilonem, co daje szanse na pewne 3 punkty, natomiast MUKS Praga Warszawa na wiosnę spisuje się rewelacyjnie pokonując kandydatów do ekstraligi Unifreeze i Polonię. Trudno założyć, że stracą punkty z teoretycznie słabszymi rywalami od lidera i wicelidera grupy. Boisko jednak pokaże kto zasługuje na utrzymanie, a kto zostanie zdegradowany.

Tabela zespołów zagrożonych spadkiem: