W sezonie 2017/2018 do rozgrywek Ligi Mistrzyń przystąpi 61 zespołów z 49 krajów stowarzyszonych w UEFA. Losowanie odbędzie się 23 czerwca w Nyon.
Runda kwalifikacyjna odbędzie się w terminie 22-27 sierpnia 2017 r. w 10 grupach. Awans uzyskają zwycięzcy grup oraz najlepszy zespół z 2 miejsca.

Debiutują w rozgrywkach: Ajax, Sporting CP, WFC-2 Kharkiv, Shelbourne, Kiryat Gat, Partizán Bardejov, Linfield, Istatov, Bettembourg, Martve.

Podział na koszyki:

Koszyk 1: 1. FC Zürich (SUI)* 43.890, 2. BIIK-Kazygurt (KAZ) 24.930, 3. Apollon (CYP) 23.940 – gospodarz, 4. ŽFK Spartak (SRB) 20.615, 5. Olimpia Cluj (ROU) 19.950 – gospodarz, 6. Medyk Konin (POL) 19.600, 7. Standard Liège (BEL) 17.955, 8. SFK 2000 Sarajevo (BIH) 17.290 – gospodarz, 9. Gintra Universitetas (LTU) 15.960, 10. Stjarnan (ISL) 15.610

Koszyk 2: 11. Konak Belediyespor (TUR) 14.960, 12. MTK Hungária (HUN) 14.620 – gospodarz, 13. PK-35 Vantaa (FIN) 13.630, 14. Sturm Graz (AUT) 13.395, 15. Avaldsnes (NOR) 12.075, 16. Hibernian (SCO) 11.580, 17. Minsk (BLR) 10.800, 18. PAOK (GRE) 10.305, 19. Osijek (CRO) 9.975 – gospodarz, 20. Ajax (NED) 8.250

Koszyk  3: 21. Pärnu (EST) 7.315 – gospodarz, 22. NSA Sofia (BUL) 6.650, 23. KÍ Klaksvík (FRO) 3.990, 24. Olimpija Ljubljana (SVN) 3.630 – gospodarz, 25. Sporting CP (POR) 3.465, 26. WFC-2 Kharkiv (UKR) 3.135, 27. Shelbourne (IRL) 2.805, 28. Kiryat Gat (ISR) 2.310,
29. KS Vllaznia (ALB) 1.995, 30. Partizán Bardejov (SVK) 1.485

Koszyk 4 31. Hajvalia (KOS) 1.330, 32. Rigas Futbola skola (LVA) 1.330, 33. Breznica (MNE) 0.995 – gospodarz, 34. Linfield (NIR) 0.990 – gospodarz, 35. Swansea City (WAL) 0.660, 36. SC Istatov (MKD) 0.330, 37. Noroc Nimoreni (MDA) 0.165, 38. Birkirkara (MLT) 0.165, 39. Bettembourg (LUX) 0.000, 40. Martve (GEO) 0.000 – gospodarz

*Mistrz Szwajcarii FC Neunkirch wycofał się z rozgrywek i został zastąpiony przez wicemistrza FC Zürich

Zespoły które nie muszą grać w eliminacjach: 1. Lyon (FRA, holders) 111.400,
2. Wolfsburg (GER) 129.380, 3. FC Rosengård (SWE) 83.925, 4. Barcelona (ESP) 68.520,
5. Fortuna Hjørring (DEN) 54.705, 6. Bayern München (GER) 48.380, 7. Brøndby (DEN) 47.705, 8. Rossiyanka (RUS) 37.715, 9. Manchester City (ENG) 36.490, 10. Glasgow City (SCO) 34.580, 11. Zvezda-2005 (RUS) 33.715, 12. Brescia (ITA) 33.210, 13. Slavia Praha (CZE) 31.890, 14. Sparta Praha (CZE) 31.890, 15. Linköping (SWE) 30.295, 16. Chelsea (ENG) 29.490, 17. Montpellier (FRA) 26.400, 18. LSK Kvinner (NOR) 26.075, 19. St. Pölten (AUT) 21.420, 20. Atlético Madrid (ESP) 20.520, 21. Fiorentina (ITA) 12.210

Kalendarz:
Runda kwalifikacyjna losowanie: 23 czerwca 2017
Runda kwalifikacyjna: 22-27 sierpnia 2017

Losowanie 1/32: 01 września 2017
runda 1/32: 4/5 i 11/12 października 2017

Losowanie 1/16: 16 października 2017
Runda 1/16: 8-9 i 15 /16 listopada 2017

Losowanie ćwierćfinał i półfinał: 24 listopada 2017
Ćwierćfinały: 21/22 i 28/29 marca 2018
Półfinały: 21/22 i 28/29 kwietnia 2018

Finał 24 maja 2018, stadion Dynama Kijów