Chorwacki ZNK Split będzie rywalem w pierwszej rundzie kwalifikacji do UEFA Women’s Champions League. Z tym rywalem Górnik zmierzymy się 3 lub 4 listopada w Łęcznej.  .

– Niezależnie, z kim gramy i tak nie wyobrażam sobie, byśmy mogły ten mecz przegrać. Mamy jeszcze trochę czasu do tego spotkania, więc musimy zrobić wszystko, by jak najlepiej się przygotować – mówi krótko nasza kapitan Natasza Górnicka. – Dobre jest to, że zagramy u siebie, bo akurat w listopadzie mamy natłok spotkań, więc fakt, iż nie będziemy musiały podróżować, z pewnością pomoże nam w szybkiej regeneracji – dodaje.

ZNK Split to bardzo młody klub. Powstał bowiem w 2009 roku, czyli ledwie 11 lat temu. W tym czasie zdołał jednak dwukrotnie, w roku 2019 i 2020, zdobyć mistrzostwo Chorwacji. Split już przed rokiem próbował swoich sił w kwalifikacjach do UEFA Women’s Champions League, ale wygrał zaledwie jedno spotkanie grupowe, pokonując 7:2 Bettembourg, czyli zespół z Luksemburga. W tym samym turnieju Split uległ 2:3 ukraińskiemu Zhytlobud-1 Kharkiv i 1:2 białoruskiemu FC Mińsk, a co za tym idzie, nie awansował do dalszej fazy zawodów. Aktualnie w tabeli ligi chorwackiej ZNK zajmuje drugą lokatę.

Finał rozgrywek UWCL w sezonie 2020/2021 odbędzie się 16 maja 2021 roku na stadionie Gamla Ullevi w Goteborgu. Tytułu będą bronić piłkarki Olympique Lyon.


źródło informacji
: GKS Górnik Łęczna
Autor foto: Anna Langowska