Liderem po rundzie jesiennej jest KS Unifreeze Górzno. W zespole tym występuje kilka naprawdę bardzo ciekawych i utalentowanych zawodniczek. W szczególności na wyróżnienie zasługują Agata Bała i Weronika Hossa. Na dziś zespół ten wydaje się faworytem do awansu do ekstraligi, jednak nie może lekceważyć rywalek. Najgroźniejsze z nich to zespół Polonii Poznań. Poznanianki na zmianę były liderkami lub zajmowały drugie miejsce.
Nie przegrały meczu i zasłużenie zajęły na koniec rundy 2 miejsce. Czy mają szansę na awans ? Dużo będzie zależało od inauguracji wiosny. Już w pierwszym meczu dojdzie do arcyciekawego meczu w którym zmierzą się Unifreeze i właśnie Polonia. Na trzecim miejscu rundę skończył zespół rezerw Medyka. Młody zespół z Konina zasługuje na pochwały. Runda bez porażki i awans do 1/4 finału Pucharu Polski świadczą o sile tego zespołu. Wiadomo, że Medyczki nie mogą awansować do ekstraligi ale na pewno odegrają ważną rolę w walce o awans i to może właśnie one zdecydują kto wywalczy awans, ucinając punkty zespołom myślącym o ekstralidze. Szanse na awans ma jeszcze KKP Stomil, który pomimo kiepskiego początku sezonu szybko otrząsną się z niepowodzeń i zaliczył serię 6 meczów bez porażki. Jeżeli ambitni działacze z Olsztyna wzmocnią zespół … to kto wie, może będzie awans do ekstraligi.
W tym miejscu trzeba wspomnieć jeszcze o dwóch zespołach, które tego sezonu nie zaliczą już do udanych. Mowa tu o KKP Bydgoszcz – spadkowicz z ekstraligi odniósł tylko dwa zwycięstwa i zajmuje odległe 7 miejsce w tabeli. Jeszcze gorzej spisał się zespół MUKS Praga Warszawa. Dopiero dobra końcówka i pewne wygrane z KP Raszyn i Stilonem pozwoliły na oderwanie się od strefy spadkowej.
Na plus dla Prażanek trzeba zaliczyć rewelacyjną postawę w Pucharze Polskie. Wyeliminowanie GOSiREK Piaseczno i AZS PSW Biała Podlaska pozwoliło awansować do 1/4 finału, a tam walce z Mitechem wcale nie stoją na straconej pozycji.

Na dole tabeli równym krokiem do II ligi zmierzają KS Raszyn i Stilon Gorzów i raczej już tylko cud uratuje te zespoły przed spadkiem. W przypadku Raszyna taki cud zdarzył się już w sezonie 2015/2016 ale czy tym razem znów dopisze im szczęście ?

Tabela całej grupy po rundzie jesiennej:

* miejsce, nazwa zespołu, ilość meczów, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, stosunek bramek

W 45 meczach zawodniczki strzeliły 131 bramek, co daje średnią na mecz 2,91 bramki.

Z 45 meczów, gospodynie wygrały 20, remisów było 12, a zwycięstw gości 13.

Najwięcej zwycięstw: KS Unifreeze Górzno x7, Polonia Poznań x5, KKP Stomil Visacom Olsztyn x5

Najwięcej remisów:  KKPK Medyk POLOmarket II Konin x5, Kobiecy Klub Piłkarski Bydgoszcz x5, Polonia Poznań x4

Najwięcej porażek: KS Raszyn x7, TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski x7

Najwięcej bramek padło w meczach:

  • UKS SMS II Łódź – ZTKKF Stilon Gorzów Wielkopolski 8:1
  • Unifreeze Górzno – Praga Warszawa 5:2
  • Praga Warszawa – ZTKKF Stilon Gorzów Wielkopolski 7:0
  • Błękitni Stargard Szczeciński – UKS SMS II Łódź 4:3
  • Praga Warszawa – KS Raszyn 5:1
  • Błękitni Stargard Szczeciński – ZTKKF Stilon Gorzów 5:1

Niespodzianki:

  • Medyk II Konin (3) – KS Raszyn (9) 0:0

W trakcie rundy jesiennej nie odnotowano walkoweru.