LFA Szczecin to przykład dla wielu !

Drużyny dziecięce i młodzieżowe LFA SZCZECIN od września do końca października dzielnie brały udział w rozgrywkach organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej gdzie nasze piłkarki wzięły udział w piłkarskich festynach na boiskach w każdej części naszego miasta.
#SuperBohaterki LFA SZCZECIN pokazały się z najlepszej strony strzelając mnóstwo pięknych bramek.
W dniu dzisiejszym część Piłkarek otrzymała pamiątkowe dyplomy.
Dziękujemy trenerkom, rodzicom i organizatorom poszczególnych festynów piłkarskich, a My trenujemy dalej czekając na wiosenne rozgrywki – To możemy wyczytać na oficjalnej stronie klubu ze Szczecina.

 

LFA Szczecin to stosunkowo młody klub na mapie piłki nożnej kobiet, jednak w tym klubie wiedzą że do dużych sukcesów dochodzi się małymi kroczkami.
Dlatego też od samego początku postawiono tam na szkolenie, a raczej pokazanie/przekazanie przez starsze koleżanki, młodym adeptkom na czym polega gra w piłkę nożną. W klubie trwa praca z bardzo młodymi, kilkuletnimi dziewczynkami. Oczywiście jest to zabawa z piłką, ale pierwsze efekty już widać.

Szkoda że „wielkie” kluby piłki nożnej kobiet traktują to bardzo niszowo, wolą ściągnąć „gotowca” oczywiście nie ponosząc kosztów wyszkolenia, który od razu wejdzie do ligi !
LFA to nie jedyny tak dobrze działający klub, ale jednak w dalszym ciągu to rodzynek w rodzimej piłce kobiet w szkoleniu dziewczynek.

Panowie prezesi tzw. wielkich klubów, praca organiczna się kłania, jeżeli oczywiście rozumiecie co to jest praca organiczna!

Wykorzystano zdjęcia z LFA Szczecin.