Drużyna Lechii Gdańsk kobiet jest liderem na półmetku rozgrywek III Ligi Pomorskiej.
W 9 meczach Biało-Zielone wywalczyły 23 punkty. Ostatnie spotkanie rundy jesiennej zostało zweryfikowane jako walkower dla Lechii, ponieważ rywalki nie pojawiły się na murawie.

W rundzie jesiennej najlepszą strzelczynią jest Oliwia Kasprowicz, która strzeliła 15 bramek. Tuż za nią plasuje się Zuzanna Łachinowicz, która aż 13 razy pokonywała bramkarki rywalek. Duet snajperski Kasprowicz-Łachinowicz zdobył więcej niż połowę bramek dla Lechii, która w tym sezonie strzeliła łącznie 51 goli. Pomimo ciągłych roszad na pozycji bramkarki Biało-Zielone straciły zaledwie 5 bramek. 

Pierwsza runda poszła nam bardzo dobrze, a wyniki można zobaczyć w tabeli końcowej. Myślę, że szansa na awans jest bardzo duża, chociaż po zwycięstwie w lidze trzeba walczyć w barażach. Gra toczy się do końca. Nie możemy spocząć na laurach, bo chcemy dalej sie rozwijać. W dłuższej perspektywie marzy nam się Ekstraliga i gra na wielkich stadionach o najwyższe cele. Póki co ciężko pracujemy krok po kroku i dajemy z siebie wszystko. Obecnie skupiamy się na najbliższym celu, którym jest awans do II ligi – skomentowała rundę jesienną w wykonaniu Lechii Gdańsk występująca na pozycji środkowego pomocnika Monika Formella

– Jestem zadowolona z tej rundy, ponieważ pokazałyśmy przeciwniczkom, że nie mogą nas traktować obojętnie. Cieszę się z ilości bramek w tej rundzie. Mam nadzieję, że w kolejnej będzie ich jeszcze więcej. Jestem też wdzięczna dziewczynom z drużyny za pomoc we wszystkich sytuacjach bramkowych i za walkę – powiedziała Oliwia Kasprowicz, strzelczyni 15 bramek dla Lechii. 

– Rundę jesienną oceniam pozytywnie, chociaż mieliśmy i wciąż mamy sporo problemów związanych z kontuzjami. Z każdym meczem w tej rundzie graliśmy lepiej. Dziewczyny wyciągały wnioski z treningów i to było widać w perspektywie całej rundy. Cieszę się, że zakończyliśmy ligę na pierwszym miejscu, ale nie rokowałbym na tej podstawie, co się wydarzy na wiosnę. Trzeba jeszcze ciężej pracować na treningach i mieć świadomość, że każdy chce z Lechią wygrać. Nie będziemy mieli od nikogo taryfy ulgowej. Wiem, że dziewczyny mówią i marzą o awansie. Nie jest łatwo, ale staram się studzić emocje, na wszystko przyjdzie czas. Jak się uda to świetnie, na pewno stać nas na niespodziankę, ale my musimy najpierw skupić się na okresie przygotowawczym, wygraniu każdego kolejnego meczu, a wtedy zobaczymy, co się wydarzy. Co mogę jeszcze powiedzieć? Jestem dumny z mojej drużyny – podsumował rundę w wykonaniu Lechistek trener Robert Bandrowski.

Autor tekstu/foto: Lechia Gdańsk