W miniony weekend zawodniczki Kotwicy Kórnik rozegrały dwa spotkania w ramach II ligi kujawsko-pomorskiej (I zespół) i III ligi wielkopolskiej (rezerwy). Podopieczne Łukasza Jankowiaka podejmowały w Koninie zespół Górniczej, zaś załoga trenera Norberta Łuczaka udała się do Środy Wielkopolskiej by zmierzyć się z Polonią II. Obie drużyny doskonale zdawały sobie sprawę z tego jak cieszy zwycięstwo na obcym terenie. Niestety, tylko pierwszej drużynie udało się przywieźć do Kórnika punkty. Po bezbramkowym remisie i wyrównanej grze w pierwszej połowie, na konińskiej murawie znów zabłysnęła Ewa Weber, trafiając do siatki dwukrotnie oraz Jagoda Zielińska, pokonując bramkarkę Górniczej precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Rezultat spotkania na ul. Sportowej w Środzie Wielkopolskiej okazało się lustrzanym odbiciem sukcesu z Konina. Podopieczne trenera Łuczaka uległy Polonii 0:3. Dyspozycja zawodniczek z Kórnika nie korespondowała z postawą znaną nam z poprzednich meczów. Dziewczynom brakowało sił i pomysłu na kreowanie gry ofensywnej. W konsekwencji, to zespół gospodyń przez większość czasu dominował na boisku, co owocowało bramkami. Mimo wpuszczonych dwóch bramek na pochwałę zasługuje młoda bramkarka Kotwicy, Agata Magoń, której zdecydowane interwencje niejednokrotnie ratowały zespół przed straceniem większej ilości goli. Weekendowy bilans „kotwicowych” spotkań wyszedł na 0. Miejmy nadzieję, że harmonia rezultatów szybko zostanie zastąpiona większą harmonią na boisku.

Jagoda Zielińska o meczu: „W pierwszej połowie dużo chaosu, niedokładnych podań i przede wszystkim brak komunikacji. Cieszy mnie zdobyta bramka oraz to, ze w drugiej połowie przypomniałyśmy sobie co to znaczy gra zespołowa i dzięki temu ostateczny wynik był korzystny dla nas”.

UKS Górnicza Konin – Kotwica Kórnik 0:3 
bramki dla Kotwicy – Weber (49′, 88′) Zielińska (61′)
Skład Kotwicy: Blige , Biegańska , Boguszyńska, Cerajewska, Chojnacka, Dziabaszewska, Jaskuła, Jędraszyk(60′ Grzybkowska), Majewska, Weber, Zielińska


Polonia II Środa Wielkopolska – Kotwica II Kórnik 3:0
skład Kotwicy II: Magoń, Napierała, Kruger, Madajczyk, Małaszczuk, Szprync, Smuszkiewicz, Szuba , Szukalska, Łuczak, Szymańska, Boruch, Giernacka, Jankowiak, Ignaszak, Joppek, Królak

Fotki z meczu:

Informacja własna i fotki: Kotwica Kórnik