Na koniec roku Polki zagrały mecz towarzyski z niżej notowanymi Białorusinkami. Przewaga Polek od początku meczu nie podlegała dyskusji. Szybko strzelone dwie bramki przez Winczo i Pajor ustawiły całe spotkanie. W drugiej połowie obaj trenerzy próbowali zawodniczki rezerwowe. I w tej połowie Polski były zdecydowanie lepsze, strzelając trzecia bramkę przez Winczo. Pod koniec meczu kolejną bramkę strzeliła Ewa Pajor i Polki zasłużenie wygrały z Białorusią 4:0. W kwietniu 2017 r. dojdzie do meczu rewanżowego.

26.11.2016 r., Łęczna, mecz towarzyski
Polska – Białoruś 4:0 (2:0)
bramki:
1:0 – Agnieszka Winczo 5’, 2:0 – Ewa Pajor 8’, 3:0 – Agnieszka Winczo 61’, 4:0 – Pajor 84′

Skład Polski: Kiedrzynek (53’ Szymańska) – Kamczyk, Siwińska (59’ Grzywińska), Guściora (67’ Górnicka), Sikora, Zdunek (59’ Balcerzak), Sałata, Daleszczyk, Pajor, Tarczyńska (59’ Kaletka), Winczo (67’ Gawrońska)

Skład Białoruś: Woskobowicz (46′ Kowalczuk) – Urazajewa (67′ Nowikowa), Karaczun,  Kubicznaja (55′ Juszko), Łuckiewicz, Awchimowicz (46′ Gudczenko), Biesztień, Charłanowa (46′ Dranowskaja), Linnik, Slesarczik (46′ Szuppo) – Dubień (69′ Gonczarowa)

Żółte kartki: Dranowskaja, Linnik, Gudczenko

Sędziowała: Ewa Augustyn (Polska)