Spotkanie rezerw ekstraligowej Polonii z drużyną z Kaczorów było wyrównanym spotkaniem. W pierwszej połowie najwięcej zagrożenia pod bramką przyjezdnych sprawiła Dziergas. W 28 minucie ładnie uderzyła z rzutu wolnego, czym przysporzyła bramkarce gości, Śmiechowskiej, sporo trudności. Tuż przed końcem pierwszej połowy z około 30 metrów, futbolówka przeleciała tuż koło słupka.
Krótko po wznowieniu gry po przerwie, w pole karne wbiegła Lechna i z ostrego kąta strzeliła w światło bramki. Bramkarka z Kaczor była jednak dobrze ustawiona i wybiła piłkę poza boisko. Kilka minut po tej akcji, przyjezdne powinny zdobyć bramkę. Wyszły we dwie przeciwko bramkarce Polonii, Wełnie. Zamiast rozegrać między sobą akcję zwlekały z podjęciem decyzji. Nie zastanawiała się z kolei bramkarka gospodyń i wyłuskała futbolówkę spod nóg rywalek. W 71 minucie miało miejsce, spore zamieszanie w polu karnym Zjednoczonych. Niefortunną interwencję zanotowała bramkarka gości, której podczas interwencji uciekła piłka. Najszybciej do niej dobiegła Lechna i mimo nadbiegających rywalek zdołała skierować futbolówkę do siatki. Ta akcja zadecydowała o losach spotkania.
Na koniec uwaga. Może byt tak działacze PZPN oraz WZPN, większość z nich to byli piłkarze, rozegrali albo spróbowali rozegrać mecz na „murawie” przy ulicy Harcerskiej!
Panowie, wstyd kto dopuścił to dziwne CÓŚ do rozgrywania czegokolwiek piłkarskiego !

16.09.2018, III liga wielkopolska grupa 1
Polonia II Poznań – Zjednoczeni Kaczory 1:0 (0:0)
bramka: Martyna Lechna 71′

skład Polonia: Wełna, Filipowicz, Markiewicz, Mager, Remlein, Kornat, Lechna, Dziergas, Lewicka, Jasińska, Witczak
na zmiany wchodziły: Korzeniewska, Obrocka, Machowiecka, Siwak
trener: Maxwell Kalu

skład Zjednoczeni: Śmiechowska, Martenka, Seyda, Janikowska, Czajkowska, Życińska, Kapidura, Lachowicz, Ziembikiewicz, Bielecka
trenerka: Beata Bąk

inny wynik kolejki:
Kotwica II Kórnik – AZS UAM Poznań 1:3

Foto z meczu:

Autor foto: Irek Pindral
Autor relacji: Wojtek Budzyk, portal  www.budzikpoznanski.pl