30.04.2017 r., I liga, grupa północna
Polonia Poznań – Stomilanki Olsztyn 0:1 (0:1)
bramka: 0:1 Klonowska 6′

skład Polonia: Dewicka – Liczbińska, Czudzińska, Nowak M., Nowak R. (Grześkowiak 45′) – Kościelna, Marczak, Sawicka (Machowiecka 75′), Sikora, Zając, Tyl (Jędraszyk 63′)

skład Stomilanek: Piątek – Krech, Michalska, Wasiluk, Smolińska, Klonowska(88′ Gieroś), Piotrak, Roman, Abramczyk(88′ Senkbeil), Grzesik, Bukowska(85′ Przytuła).
Rezerwowe :Rejmątowska, Bazowska, Łukasik

Mecz oczami zawodniczki Polonii: Mecz podwyższonego ryzyka. Po ostatniej porażce zdecydowanie chciałyśmy się zrehabilitować przed własną publicznością. Niestety to Stomilanki ruszyły od początku i one prowadziły w tym spotkaniu. Od momentu straconej z biegiem minut to przejmowałyśmy inicjatywę. Wynik do przerwy bez zmian. W drugiej połowy zespół z Olsztyna zamurował bramkę jak Chelsea Londyn w lidze angielskiej, niestety dla nas skutecznie i mimo 2 słupków w ostatniej minucie nie udało nam się nawet doprowadzić do remisu. Zabrakło szczęścia i skuteczności. Spadłyśmy z fotelu lidera, ale zdecydowanie teraz pokażemy swój charakter i w następnym meczu powalczymy o zwycięstwo!”

Wypowiedzi po meczu:

Monika Marczak: „Mecz walki. Naprawdę szkoda punktów, bo były na wyciągnięcie ręki. Dziewczyny z Olsztyna ruszyły na nas od początku, co niestety skończyło się straconą bramką. Jednak to było wszystko, na co było je dziś stać. Przez pozostałą część spotkania to my przeważałyśmy, ale zabrakło szczęścia i determinacji pod bramką. Sędzia zdecydowanie nie miała dzisiaj dobrego dnia. Nie składamy broni i nadal walczymy o awans. Trzymajcie za nas kciuki.”

Klaudia Jędraszyk: „Drużyna z Olsztyna  w pierwszych minutach bardzo wysoko podeszła i zaatakowała co zaowocowało szybką bramką i jak sie okazało to ona przesądziła o losach spotkania . W następnych minutach mecz stał się bardziej wyrównany . Niestety później z naszej strony brakowało dokładności i wkradł się chaos . W całym meczu nasz zespół oddał bardzo mało strzałów na bramkę przeciwnika. Ciężko było nam wypracować składną akcje , ponieważ dziewczyny ze Stilonu w drugiej połowie zamurowały dostęp do swojej bramki. Dodatkowo duża ilość fauli nie pomogła w przejęciu inicjatywy podczas spotkania. Mam nadzieje, że  po tej porażce szybko staniemy na nogi i kolejny mecz przyniesie nam 3 punkty.”

Fotki z meczu:

Tabela czołówki grupy: