„KKS Katowice podobnie jak rok temu najlepszy w finale „Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-8 oraz U-10 dziewcząt! KKS Katowice powtórzył ubiegłoroczny sukces wygrywając finał wojewódzki „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-8 oraz U-10 dziewcząt, który odbył się na Stadionie Śląskim. 5 kwietnia do finału wojewódzkiego przystąpiła kategoria U-10 dziewcząt, katowiczanki podobnie jak rok temu zdeklasowały rywalki wygrywając wszystkie mecze notując w każdym spotkaniu dwucyfrową liczbę bramek, nie tracąc w turnieju ani jednej. Dzięki wygranej KKS Katowice będzie reprezentował w maju ponownie województwo śląskie w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Warszawie. Przypomnijmy, że KKS Katowice rok temu wygrał finał ogólnopolski i będzie bronić tytułu zdobytego w 2017 roku. Królem strzelców została reprezentująca barwy KKS Katowice Weronika Baumert. Katowiczanki wystąpiły w następującym składzie: Julia Szymczyk, Zuzanna Pańtak, Julia Dekarz, Emilia Brusik, Paulina Kociuba, Wiktoria Stalmach, Alicja Wojas, Weronika Baumert, Ula Kopacz i Michalina Kopcik, które broniły na zmianę. :
„Od początku KKS Katowice był stawiany jako pewniak, który wywalczy prawo wyjazdu do Warszawy, cieszy fakt, że znów zawitamy na Stadionie Narodowym, skład był nieco odmłodzony z ubiegłorocznej zwycięskiej ekipy zostało pięć dziewczyn. Z bardzo dobrej strony pokazały się dziewczyny z rocznika 2009, które dołączyły do zespołu U-10. Wyjazd do Warszawy traktujemy jako fajną przygodę, nie nastawiamy się na żaden wynik, pamiętajmy, że to są jeszcze dzieci, które mają mieć radość i pasję jaką im daje piłka nożna, grając na wynik zabijamy pasję. Wielu rodziców i trenerów chce za wszelką cenę wygrać Tymbarka nie patrząc na dzieci przenoszą swoje oczekiwania, na które nie są jeszcze gotowe. Zamiast wspierać swoich podopiecznych tylko i wyłącznie wywierają ogromną presję z którą nie radzą sobie nasi podopieczni. My zdecydowanie odcinamy się od takich zachowań.” – mówi trener KKS Katowice Tomasz Nawrocki.
Z kolei 6 kwietnia odbył się finał wojewódzki dla dziewczynek w kategorii U-8. Najmłodsze katowiczanki podobnie jak ich starsze rówieśniczki zostały mistrzem województwa śląskiego dominując we wszystkich spotkaniach, strzelając w pięciu meczach 47 bramek tracąc tylko jedną. W wielkim finale katowiczanki pokonują zespół GOL Częstochowa 13-0. Najlepszą zawodniczką turnieju została zawodniczka KKS Katowice Milena Jeziorek. Warto odnotować, że KKS Katowice wygrał trzeci raz pod rząd finał województwa śląskiego w kategorii U-8 dziewcząt, wcześniej dziewczyny wygrały w 2016 oraz 2017 roku. KKS Katowice w finale wojewódzkim wystąpił w następującym składzie: Laura Kosno, Milena Jeziorek, Dominika Cebula, Janina Schmidt, Dominika Legierska, Malwina Thamm, Antonina Dzierżęga, Lena Wróbel.
„Podobnie jak U-10 byliśmy stawiani w roli faworyta jednak od początku nie nastawialiśmy się na wynik czy ilość bramek. Przyjechaliśmy z nastawieniem dobrej zabawy ale i cennego doświadczenia. Sama gra w kotle czarownic była dla dziewczyn ogromnym przeżyciem, spełnieniem marzeń jak i nagrodą. Te chwile zostaną w ich pamięci do końca życia. Cieszymy się, że mogliśmy im zafundować przeżycie tak cudownych chwil. To piękne uczucie móc zagrać na głównej płycie Stadionu Śląskiego” – mówi trener Tomasz Nawrocki. Z kolei drugi trener Michał Cebula mówi: „Rezultat jaki osiągnęliśmy bardzo cieszy, dziewczyny podeszły do turnieju bez stresu, na ich twarzach dominował uśmiech i spokój o to nam właśnie chodziło. Myślę, że sam turniej wiele nauczył nie tylko dziewczyny ale i nas jako trenerów. Dziękujemy wszystkim którzy mocno trzymali za nas kciuki.”

Foto:

Materiały przesłał:  Marcin Kosno