Kolejny indywidualny sukces na swoim koncie może zapisać bramkarka reprezentacji Polski, Katarzyna Kiedrzynek. Została bowiem nominowana do jedenastki najlepszych piłkarek świata! To, czy ostatecznie się w niej znajdzie, okaże się 9 stycznia na gali w Zurychu.

Wśród konkurentek Polki znalazła się między innymi legenda kobiecego futbolu, Amerykanka Hope Solo, a także Szwedka Hedvig Lindahl i Brytyjka Karen Bardsley.

Dla Kiedrzynek znalezienie się w tym gronie jest bardzo dużym wyróżnieniem. Od kiedy zmieniła barwy klubowe, zamieniają koszulkę Górnika Łęczna na Paris Saint-Germain, zaliczana jest do najlepszych bramkarek w Europie i na świecie. W 2015 roku z francuskim klubem miała okazję zagrać w finale Ligi Mistrzyń (była nominowana do Dream Team tych rozgrywek), została wybrana najlepszą bramkarką ligi francuskiej, znalazła się także w rankingu najlepszych bramkarek świata według Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS). W 2016 roku wróciła do reprezentacji Polski.

Informacja: PZPN / foto: Polska Piłka Kobiet