Dzięki uprzejmości naszego partnera L’Équipière przedstawiamy fragmenty konferencji przed meczem Stade De Reims – FC Fleury 91 (14.11, g.14:30).

Wypowiedź Jérémie Descamps trenera FC Fleury 91:

Czy klub puści Grabowska na mecz z Hiszpanią ? Cześć klubów z Niemiec odmówiła gry Polkom korzystając z takiej możliwości. Szkoda bo z Hiszpanią mecz jest o awans na Euro !

Osobiście tego nie zabronię, ale jeśli prezes klubu się temu sprzeciwi to się posłuchamy. Ale nie sądzę, żeby się nie zgodził. Byłoby szkoda, ponieważ to jest super mecz z wysoką stawką. Rozgrywając ten mecz Dominika zrobi jeszcze większe postępy i przywiezie z powrotem doświadczenie do klubu. Nie ma dla nas korzyści w zabronieniu jej grania w reprezentacji.

Jak ocenia pan pierwsze miesiące  Grabowskiej w klubie ?

Dominika już od początku była dobrą zawodniczką, lepszą, niż na filmach, które widzieliśmy. To bardzo mądra dziewczyna, która się dostosowała do francuskiej gry. Do chwili obecnej miała jednak trudności z pojedynkami przeciwko zawodniczkom grającym siłowo, które można spotkać w D1. Ale – jak mówiłem – szybko się dostosowała i myślę, że jest gotowa na granie w D1 w każdy weekend.

Czy może się spodziewać, że spędzi więcej czasu na boisku w najbliższych meczach ?

Rozpocznie mecz w sobotę. A następne mecze będą zależeć od jej postawy. W poprzednich meczach nie grała, bo nie jest obrońcą, a taktycznie musieliśmy grać bardziej w defensywie. Mimo wszystko przeciwko PSG pokazała, że jest w stanie grać na wysokim poziomie. Jest gotowa do gry.

Dotychczas Dominika Grabowska zagrała w barwach FC Fleury 91 w 6 meczach ligowych, strzelając 1 bramkę

 

 

 

Autor foto: FC Fleury 91/
L’Équipière
– https://www.lequipiere.com