żółte kartki: Pajor, Wiankowska – Erika

sędziowała: Olga Zadinová (Czechy)

Skład Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Joanna Olszewska, Sylwia Matysik, Małgorzata Mesjasz, Gabriela Grzywińska, Natalia Chudzik (90’ Nikol Kaletka) – Ewelina Kamczyk (82’ Nikola Karczewska), Patrycja Balcerzak, Agnieszka Winczo (76’ Katarzyna Daleszczyk), Dominika Grabowska (72’ Martyna Wiankowska) – Ewa Pajor

Skład Brazylia: Bárbara – Poliana (46’ Kathellen), Erika, Daiane, Tamires – Andressa Alves (73’ Maria), Formiga, Thaisa (46’ Luana), Marta (82’ Bia Zaneratto) – Ludmila (87’ Aline Milene), Victória (46’ Debinha)

Mecz z Brazylią był próbą generalną przed meczem eliminacji EURO 2021 z Hiszpanią (Lublin, 12.11.2019).
Polki od początku meczu ustawiły się na grę z kontrataku. W 7 minucie meczu Polki przeprowadziły szybki atak, po którym Dominka Grabowska zagrała do Ewy Pajor, a ta oddała groźny strzał na bramkę Brazylijek. Polki zamiast strzelić bramkę, minutę później ją straciły. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystała niekryta Formiga i Polki przegrywały 0:1. W 22 minucie meczu kolejna wrzutka w pole karne Polek zakończyła się groźnym strzałem Brazylijki. Po raz kolejny nasze zawodniczki miały problem z kryciem i walką w powietrzu. W 26 minucie meczu na bramkę Brazylijek piękny strzał oddała Patrycja Balcerzak. Dobrą interwencją popisała się bramkarka Brazylii Barbara. W 34 minucie dobra akcja Polek zakończyła się strzałem Dominki Grabowskiej. Minutę później Ewa Pajor miała szansę na strzelenie bramki. Niestety strzał by niecelny. Polki grały odważnie i zasługiwały na bramkę, jednak pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Brazylii.

Początek drugiej połowy nasze piłkarki zaczęły bardzo nerwowo. Popełniały dużo błędów. O ile w 46 minucie Brazylijki nie wykorzystały 100% sytuacji, to już w 48 minucie skończyło się to stratą kolejnej bramki. Szczęśliwą strzelczynią była Tamires. Polki nie załamały się i próbowały strzelić bramkę. W 52 minucie meczu Ewa Pajor wyszła sam na sam z bramkarką Brazylii. W tym pojedynku lepsza była Barbara. W 56 minucie meczu dobrym strzałem popisała się Gabriela Grzywińska i znów górą była Barbara. Pomimo prowadzenia 2:0 Brazylijki zaczęły faulować nasze zawodniczki.  W 58 minucie meczu po wrzutce z rzutu wolnego Natalii Chudzik piłka trafiła na głowę Małgorzaty Mesjasz, która strzeliła bramkę kontaktową. W 76 minucie meczu groźny strzał na bramkę Polek oddała Formiga. W tej sytuacji świetną interwencją popisała się Katarzyna Kiedrzynek.  W 79 minucie meczu Brazylijki strzeliły trzecią bramkę po kolejnym błędzie polskiej obrony. Tym razem strzelczynią była Debinha. W 83 minucie kolejne zamieszanie w polu karnym Polek i piłka trafiła w poprzeczkę naszej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużoną wygraną Brazylii 3:1.

Generalnie Polki popełniły za dużo kardynalnych błędów w obronie by myśleć o korzystnym wyniku. Sama ambicja i waleczność to za mało na tak trudnego rywala. Selekcjoner Stępiński przed meczem z Hiszpanią ma dużo materiału do analizy.