W dziewiątej kolejce rozgrywek B2 junior młodszy kobiet LPFA Poznań podejmowało konińskiego Medyka. Młode piłkarki z obu ekip dały z siebie wszystko zapewniając dobry poziom meczu. Pierwsza połowa należała zdecydowanie dla młodych piłkarek Kolejorza, futbolówka jednak tylko raz znalazła drogę do siatki.

Po przerwie gra się wyrównała, ale podopieczne Alicji Zając dorzuciły kolejne dwa trafienia i wydawało się, że odniosą pewne zwycięstwo. Przysłowie, że kobieta zmienną jest sprawdziło się i w żeńskim futbolu. Nie mające nic do stracenia młode piłkarki z Konina przejęły inicjatywę i stworzyły kilka groźnych sytuacji bramkowych z czego dwie wykorzystały.
Z wyniku 3:0 zrobiło się 3:2 – warto dodać, że wszystkie bramki były przedniej urody!

Wynik końcowy jest jak najbardziej obiektywny, ponieważ z przebiegu spotkania gospodynie miały więcej z gry i zasłużenie dopisały kolejne trzy punkty do swojego dorobku.

LP FA Poznań – Medyk Konin 3:2
bramki : Nowaczyk, Kuleczka, Żurawska dla LPFA – Malesza, Lewandowska dla Medyka

Sędzia: Szymon Lizak

skład LP FA : Lewandowska, Kuleczka, Stankiewicz, Przybył, Plebańska, Ostrowska, Katarzyńska, Nowaczyk, Karpińska, Żurawska, Małyszka. Na zmiany wchodziły – Witkowska, Barełkowska, Szynwelska, Sporna, Jesionek
Trener Alicja Zając

skład Medyk : Ćwik, Poniedziałek, Przespolewska, Nowak, Włodarek, Dominikowska, Budzińska, Marszalska, Malesza, Krysińska, Majchrzak. Na zmiany wchodziły – Borzęcka, Lewandowska, Małolepsza, Kamińska