Piłkarki Strażaka Przechowo w II kolejce IV ligi kobiet udały się do Chełmży, by zmierzyć się z drużyną KKP. Całe spotkanie przyniosło wiele emocji, a zgromadzeni kibice mogli ujrzeć ciekawe widowisko. Mecz w pierwszej połowie lepiej układał się dla gospodyń, które szybko próbowały narzucić swój styl gry. Groźne ataki jednak skutecznie były przerywane przez stoperki oraz dobrze grająca bramkarkę Marcelinę Mikołajczyk. Przyjezdne piłkarki odpowiadały kontratakami, w jednym z nich podanie od Martyny Kwaśniewskiej otrzymała Weronika Pituła, która w sytuacji sam na sam trawiła w słupek bramki. Po zmianie stron zdeterminowane zespoły ruszyły do ataków, co przełożyło się na jeszcze większą liczbę sytuacji. Warto zauważyć, że Chełmże od straty bramki dzieliły centymetry, gdyż piłka uderzona przez Aleksandrę Zubałe otarła się o zewnętrzną część siatki, z drugiej jednak strony w jednej z najgroźniejszych akcji bliskie zdobycia bramki były gospodynie jednak po dośrodkowaniu piłkę z linii bramkowej wybiła Oliwia Rogalska. W 86 minucie przy stanie 0:0 w sytuacji sam na sam  bramkarka Strażaka nie przepisowo zatrzymała napastniczkę, czego efektem był rzut karny. Do piłki podeszła piłkarka drużyny KKP Chełmża, która nie wykorzystała swojej szansy uderzając piłkę obok bramki. Gdy wydawało się że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem w ostatniej minucie doliczonego czasu gry (92 minuta) kolejny atak przeprowadziły zawodniczki Chełmży tym razem jednak po zamieszaniu w polu karnym umieściły piłkę w siatce.

Piłkarki Strażaka po meczu pełnym walki i zaangażowania musiały uznać zwycięstwo Chełmży i wrócić do Przechowo bez punktów. Kolejne spotkanie Strażak Przechowo rozegra 26 września o godzinie 11.00. Tego dnia zmierzy się na własnym boisku przy ulicy Sportowej 16 w Przechowie z aktualnym liderem rozgrywek Juventusem Toruń.