W niezwykle ciekawie zapowiadającym się starciu otwierającym rundę wiosenną III ligi kobiet do Starych Oborzysk zawitała ekipa LFA Szczecin. W jesiennym starciu w stolicy Pomorza Zachodniego Juna-Trans wygrała 3:1.

Doskonale to spotkanie otworzyły gospodynie. Od początku zyskały przewagę i już 9. minucie objęły prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Laura Czudzińska. Po raz kolejny niezwykle mocny strzał z dystansu znalazł drogę do siatki! Zawodniczki Juny nie zwalniały tempa, po chwili Karolina Wlekła trafiła w poprzeczkę, a w 15 minucie Nikola Kortus uderzeniem w długi róg podwyższyła prowadzenie! Gospodynie do gwizdka oznaczającego przerwę przeważały na murawie i nie dały rozwinąć skrzydeł rywalkom.

Po przerwie obraz spotkania był bardziej wyrównany oraz ostrzejszy. Obie jedenastki nie odstawiały nóg, a swoje dołożył sędzia, który często nie nadążał za tempem akcji przez co podejmował kontrowersyjne decyzje. W 61 minucie kontaktowe trafienie zanotowały zawodniczki ze Szczecina. Katarzyna Tarnowska dostrzegła wysuniętą bramkarkę i zdecydowała się na uderzenie z okolic linii środkowej boiska. Zaskoczona Sobkowiak próbowała jeszcze sięgnąć futbolówki, ale wpadła jej za kołnierz. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło i Juna mogła dopisać kolejne trzy punkty do dorobku.