Zarząd Sportis KKP Bydgoszcz informuje, że drużyna rezerw WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz została wycofana z rozgrywek LOKUM III Ligi Kobiet i nie przystąpi do rywalizacji w sezonie 2023/24 !

Powyższa decyzja spowodowana jest reorganizacją kobiecych rozgrywek młodzieżowych. Od sezonu 2023/24 Centralna Liga Juniorek U17, w której występowała drużyna młodzieżowa Sportis KKP Bydgoszcz, zostanie przekształcona w Centralnej Ligę Juniorek U18+. W związku z powyższą zmianą, Sportis KKP zmuszony jest do wprowadzenia korekt w prowadzeniu szkolenia w klubie, a zawodniczki z rocznika 2005-2006 będą mogły występować od nowego sezonu w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U18+.

W meczach Centralnej Ligi Juniorek 18+ udział będą mogły wziąć zawodniczki z grupy wiekowej do lat 18 (rocznik 2006 i młodsze) plus dwie piłkarki z grupy wiekowej do lat 19 (rocznik 2005 młodsze).

Od nowego sezonu dotychczasowy sponsor tytularny drużyny – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy zostanie sponsorem tytularnym drużyny młodzieżowej Sportis KKP Bydgoszcz, która wystartuje w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U18.

źródło informacji/foto:  Sportis KKP Bydgoszcz