W niedzielę 11 października na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz VI kolejki 3 Ligi Kobiet z zespołem Warszawskiej Akademii Piłkarskiej. „Pogonistki” wysoko pokonały warszawianki i z kompletem pięciu zwycięstw prowadzą w tabeli 3 ligi. Przed rozpoczęciem meczem nastąpiła smutna uroczystość. „Minutą ciszy” uczczono pamięć wiernego kibica całego klubu Andrzeja Toboły, który zmarł w ubiegłym tygodniu.

12.10.2020, Zduńska Wola, III liga, 6 kolejka
Pogoń Zduńska Wola – Warszawska Akademia Piłkarska7:2 (5:0)
bramki:
1:0 – Patrycja Okoń 7′, 2:0 – Martyna Szymczak 17′, 3:0 – Martyna Szymczak 20′, 4:0 – Julita Torzewska 22′, 5:0 – Katarzyna Borowiec 30′, 6:0 – Katarzyna Borowiec 64′, 6:1 – Justyna Głodowska 68′, 6:2 – Justyna Głodowska 70′ rzut karny, 7:2 – Milena Terka 80’

skład POGOŃ ZDUŃSKA WOLA: Magdalena Samiec – Wiktoria Szymczak (55′ Aleksandra Wrąbel), Julia Szymczak, Patrycja Piekarska (55′ Weronika Sobczak), Sylwia Marcińska (55′ Natalia Zwierzychowska) – Anna Bergier, Katarzyna Borowiec, Martyna Szymczak (60′ Natalia Okoń), Patrycja Okoń (80′ Angelika Kajdana) – Justyna Kubik (60′ Milena Terka), Julita Torzewska (65′ Natalia Barton)
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

Mecz praktycznie rozstrzygnął się w pierwszej połowie meczu, kiedy gospodynie strzeliły pięć goli. Pierwsza bramka padła w 7 minucie meczu. Po strzale lewą nogą Patrycji Okoń z rzutu wolnego piłka odbiła się od słupka bramki gości, a chwilę później ponownie piłka trafiła do tej samej zawodniczki i strzałem z linii pola karnego pokonała bramkarkę z Warszawy. Dwie kolejne bramki zdobyła Martyna Szymczak, która w odstępie trzech minut wykorzystała dwukrotnie sytuacje „sam na sam” z Ewą Pluta.
Kolejna bramka padła po strzale z bliska Julity Torzewskiej, która wykorzystała dośrodkowanie z lewej strony Katarzyny Borowiec. Piątą bramkę w tej odsłonie meczu zdobyła Katarzyna Borowiec po strzale z boku pola karnego, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Do przerwy zawodniczki Pogoni zagrały bardzo dobre zawody stwarzając są wiele sytuacji podbramkowych.
Po przerwie w drużynie Pogoni nastąpiło siedem zmian i tempo meczu było mniejsze niż w pierwszej połowie. Mimo tego w 64 minucie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobyła Katarzyna Borowiec pokonując bramkarkę gości strzałem pod poprzeczkę. Drużyna gości ambitnie walczyła w całym meczu i w odstępie dwóch minut zdobyła dwie bramki wykorzystując błędy w defensywie „Pogonistek”. Najpierw sytuację „sam na sam” z Magdaleną Samiec wykorzystała Justyna Głogowska, a chwilę później ta sama zawodniczka strzeliła drugą bramkę dla Warszawianek z rzutu karnego. Po straconych bramkach do głosu ponownie doszły gospodynie i w 80 minucie wynik meczu ustaliła Milena Terka.

W najbliższą sobotę 17 października o godzinie 16:00 na wyjeździe drużyna „Pogonistek” rozegra mecz VII kolejki w 3 lidze makroregionalnej kobiet z zespołem LUKS Astoria Szczerców Junior.