Mecz był rozgrywany przy padającym deszczu i na bardzo grząskim boisku. Jednak oba zespoły mimo trudnych warunków zaprezentowały się z dobrej strony. W pierwszej połowie meczu więcej sytuacji podbramkowych stworzyły sobie zawodniczki Pogoni. W 15 minucie po dokładnym podaniu od Katarzyny Borowiec sytuacji „sam na sam” z bramkarką gospodarzy nie wykorzystała Anna Bergier. Ta sama zawodniczka pięć minut później mocnym strzałem prawą nogą obiła poprzeczkę bramki Astorii. „Pogonistki” nie zwalniały tempa i w 21 minucie po dokładnym podaniu od Anny Bergier bramkę z ośmiu metrów zdobywa Martyna Szymczak. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, chociaż w samej końcówce ponownie dobrej okazji nie wykorzystała bardzo aktywna w tym meczu Anna Bergier.

Druga odsłona meczu idealnie rozpoczęła się dla drużyny ze Szczercowa, która dwie minuty po wznowieniu gry zdobyła wyrównującą bramkę. Nieporozumienie w defensywie gości wykorzystała Wiktoria Kaczmarek pokonując Magdalenę Samiec strzałem pod poprzeczkę. Po straconej bramce odpowiedź „Pogonistek” była natychmiastowa i po błędzie bramkarki gospodarzy z bliska bramkę zdobywa Justyna Kubik. Zawodniczki Pogoni nie zwalniały tempa i w 55 minucie po indywidualnej akcji Katarzyna Borowiec podwyższa prowadzenie strzałem lewą nogą po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W 74 minucie po prostopadłym podaniu od Anny Bergier w pole karne piłkę otrzymuję Katarzyna Borowiec i pewnym strzałem po raz drugi pokonuję bramkarkę ze Szczercowa. Minutę później ostatnią bramkę w tym meczu zdobywa Milena Terka wykorzystując dokładne podanie od Katarzyny Borowiec i w sytuacji „sam na sam” spokojnym strzałem umieszcza piłkę w bramce Astorii. W ostatnim kwadransie spotkania dwóch sytuacji „sam na sam” z bramkarką gospodarzy nie wykorzystała Martyna Szymczak, a z drugiej strony gospodynie mogły zdobyć gola, ale piłka trafiła w poprzeczkę bramki Pogoni.

W najbliższą niedzielę 25 października o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna „Pogonistek” rozegra mecz VIII kolejki w 3 lidze makroregionalnej kobiet z zespołem Ekosport Białystok.

17.10.2020, Szczerców, III liga, 7 kolejka
LUKS Astoria Szczerców Junior – Pogoń Zduńska Wola 1:5 (0:1)
bramki:
Wiktoria Kaczmarek 47′ – Martyna Szymczak 21’, Justyna Kubik 50’, Katarzyna Borowiec 55’, 74’, Milena Terka 75’

Skład POGOŃ ZDUŃSKA WOLA: Magdalena Samiec – Wiktoria Szymczak (75′ Angelika Kajdana), Julia Szymczak, Patrycja Piekarska (46′ Weronika Sobczak), Sylwia Marcińska – Anna Bergier, Katarzyna Borowiec, Martyna Szymczak, Patrycja Okoń (60′ Julita Torzewska) – Justyna Kubik (65′ Milena Terka), Paulina Marcińska
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

Foto z meczu, galeria 1:

Autor foto: Krzysztof Engiel 

Foto z meczu, galeria 2:

Autor foto: Artur Gryś 

Relacja z meczu: Krzysztof Kochelak