W niedzielę 13 września na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz II kolejki 3 Ligi Kobiet z zespołem Królewskich Płock.

13.09.2020, Zduńska Wola, III liga, 2 kolejka
Pogoń Zduńska Wola – Królewscy Płock 5:0 (0:0)
bramki:
1:0 – Justyna Kubik 65′, 2:0 – Anna Bergier 72′, 3:0 – Martyna Szymczak 79′, 4:0 – Julia Szymczak 82′, 5:0 – Julia Szymczak 89′

Skład Pogoń Zduńska Wola: Magdalena Samiec – Wiktoria Szymczak, Julia Szymczak, Natalia Zwierzychowska , Patrycja Okoń – Anna Bergier, Paulina Marcińska, Natalia Barton (55′ Milena Terka), Patrycja Piekarska (76’Weronika Sobczak) – Justyna Kubik (80′ Angelika Kajdana), Martyna Szymczak
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

Skład Królewscy Płock: Marta Hućko – Natalia Borowska, Klaudia Stradomska, Karolina Ejman, Klaudia Łyzińska – Maja Zielińska, Oliwia Gołębiewska, Aleksandra Synowiec, Oliwia Stasińska (85′ Natalia Marciniak) – Aleksandra Zając (75′ Aleksandra Bielicka), Julia Asakowska (68′ Julia Janiszewska)
Trener drużyny: Adrian Piankowski
Kierownik drużyny: Maciej Hućko

Po wygranym w ubiegłą środę meczu finałowym Wojewódzkiego Pucharu Polski z Astorią Szczerców Junior, drużyna „Pogonistek” rozegrała pierwszy mecz ligowy w sezonie 2020/21 z zespołem z Płocka.
Do meczu gospodynie przystąpiły bez kontuzjowanych Katarzyny Borowiec, która zgłosiła uraz na rozgrzewce przedmeczowej oraz Karoliny Karpińskiej (kontuzja w meczu pucharowym), Julity Torzewskiej oraz Sylwii Marcińskiej (obowiązki w pracy).
Od początku spotkania szansę gry otrzymała szesnastoletnia Natalia Barton i to ona już w 4 minucie meczu miała wyborną sytuację na strzelenie bramki, ale jej strzał minął prawy słupek bramki gości. Młoda zawodniczka Pogoni w 13 minucie miała kolejną dobrą sytuację, ale jej strzał nogami wybroniła bramkarka z Płocka Marta Hućko. W dalszej części gry pomimo lekkiej przewagi gospodyniom nie udało się strzelić bramki, a drużyna z Płocka próbowała swoich szans w grze z kontrataku.
Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.
W drugiej odsłonie meczu już w 46 minucie mocno z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką bramki gości uderzała Anna Bergier.  Worek z bramkami otworzył się w 65 minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym do odbitej piłki dobiegła Justyna Kubik i płaskim strzałem z dwunastu metrów pokonała bramkarkę gości. Kolejną bramkę dla „Pogonistek” strzeliła Anna Bergier wykorzystując rzut wolny pośredni za zagranie piłki ręką przez bramkarkę oddając precyzyjny strzał z 6 metrów pomiędzy zawodniczkami ustawionymi w murze na linii bramkowej. Chwilę później wynik meczu na 3:0 strzałem z kilku metrów podwyższa Martyna Szymczak wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Anny Bergier. Najpiękniejsza bramka tego meczu padła w 82 minucie po pięknym strzale Julii Szymczak z przed pola karnego po którym piłka wylądowała w samym okienku bramki gości. Ta sama zawodniczka ustaliła wynik meczu pokonując bramkarkę z Płocka technicznym strzałem w długi róg bramki.

W najbliższą niedzielę 20 września o godzinie 17:30 na wyjeździe drużyna „Pogonistek” rozegra mecz III kolejki w 3 lidze makroregionalnej kobiet z beniaminkiem rozgrywek zespołem AKS Zły Warszawa.

Foto z meczu:

 

Autor foto: Krzysztof Engiel
Relacja: Krzysztof Kochelak