Bardzo wysokie zwycięstwo odniosły w sobotnie popołudnie zawodniczki Lechii Gdańsk. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Traugutta 29 Biało-Zielone wygrały 15:0 z Potokiem Pszczółki i utrzymały miejsce lidera III Ligi Pomorskiej.

Mecz rozpoczął się od ataków Lechistek, który jak najszybciej chciały udowodnić swoją przewagę nad rywalkami. Już w 1. minucie spotkania Oliwia Kasprowicz pokonała bramkarkę Potoku i otworzyła worek z bramkami. Do 30. minuty zawodniczki z Pszczółek walczyły o wynik, ale w kolejnych minutach padały następne gole dla Lechii. Do przerwy Lechistki prowadziły 7:0. W drugiej połowie Biało-Zielone dorzuciły jeszcze osiem bramek i spotkanie zakończyło się wynikiem 15:0. W barwach Lechii zadebiutowała Wiktoria Głodowska (rocznik 2004), która zastąpiła w drugiej części gry Katarzynę Sokołowską.

„Gra w zasadzie cały czas toczyła się na połowie przeciwnika. Co prawda mieliśmy kolejne okazje, ale przy takim wyniku nie ma co narzekać. Wynik i dominacja w tym meczu mówi nam wszystko. Pozostajemy na fotelu lidera i zrobimy wszystko, aby za 2 tygodnie wygrać i na pierwszym miejscu zakończyć rundę jesienną” – podsumował spotkanie trener Lechii Robert Bandrowski.