W niedzielę 27 września na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz IV kolejki 3 Ligi Kobiet z zespołem Forty Piątnica.

27.09.2020, Zduńska Wola, III liga, 4 kolejka
Pogoń Zduńska Wola – GKS Forty Piątnica 4:0 (2:0)
bramki:
1:0 – Katarzyna Borowiec 18′, 2:0 – Julia Szymczak 41’głową,3:0 – Julita Torzewska 60′, 4:0 – Patrycja Okoń 70′

sędziowie meczu: Anna Wesołowska (główna) – Sylwia Dudzińska – Monika Okrasa (asystentki)

Skład POGOŃ ZDUŃSKA WOLA: Magdalena Samiec – Wiktoria Szymczak (77′ Weronika Sobczak), Julia Szymczak, Patrycja Piekarska (77′ Natalia Zwierzychowska) , Sylwia Marcińska (61′ Aleksandra Wrąbel) – Anna Bergier, Katarzyna Borowiec, Martyna Szymczak (72′ Milena Terka), Patrycja Okoń – Justyna Kubik (72′ Natalia Okoń), Julita Torzewska (77′ Natalia Barton)
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

Skład GKS FORTY PIĄTNICA: Kamila Zabielska – Gabriela Piszczatowska, Klaudia Chętnik, Karolina Chaberek, Izabela Żochowska – Kinga Lewandowska, Kamila Lewandowska (58′ Weronika Malinowska), Dominika Jermacz (70′ Anna Naliwajk), Kamila Banach – Natalia Wykowska, Anna Piotrowska
Trener drużyny: Dariusz Kossakowski

Od początku meczu przewagę osiągnęły „Pogonistki”, które grały szybko i składnymi akcjami stwarzały zagrożenie pod bramką gości. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w 18 minucie, kiedy po wyprowadzenie piłki od bramkarki Magdaleny Samiec akcja przeniosła się na połowę rywalek i po prostopadłym podaniu od Anny Bergier piłkę otrzymała Katarzyna Borowiec i strzałem lewą nogą w długi róg bramki Fortów wyprowadziła swój zespół na prowadzenie w tym meczu. Po strzelonej bramce przebieg meczu się nie zmienił. W dalszym ciągu w „natarciu” były piłkarki Pogoni, a zawodniczki z Piątnicy próbowały gry z kontrataku. Jednak defensywa gospodarzy nie pozwoliła na wiele rywalkom. W 41 minucie po faulu na Martynie Szymczak z boku pola karnego gości sędzia główny Pani Anna Wesołowska podyktowała rzut wolny. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkowała Anna Bergier, a wbiegająca Julia Szymczak strzałem głową podwyższyła wynik meczu.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Stroną dominującą były „Pogonistki” i w 60 minucie Julita Torzewska zaskoczyła bramkarkę Fortów Kamilę Zabielską, która spodziewała się dośrodkowania w pole karne, chytrym strzałem z ostrego kąta po którym piłka wpadła do bramki gości. Wynik meczu w 70 minucie ustaliła Patrycja Okoń. Po jej mocnym dośrodkowaniu z lewej strony zaskoczona była bramkarka gości i po jej niefortunnej interwencji piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową.

W ostatnich minutach meczu szansę na strzelenie bramki miała zmienniczka Natalia Okoń, ale piłka po jej strzale z 15. metrów odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole bramkowe.

W najbliższą sobotę 3 października o godzinie 15:00 na wyjeździe drużyna „Pogonistek” rozegra mecz V kolejki w 3 lidze makroregionalnej kobiet z MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki.