Niedzielny pojedynek z Unifeeze Górzno zapowiadał się jako dużo trudniejszy niż wszystkie wcześniejsze nasze spotkania i ostatecznie takim właśnie był. Przyjezdne narzucając swój specyficzny nieco chaotyczny styl gry zawiesiły naszym Paniom poprzeczkę bardzo wysoko. Podopieczne Marty Miki i Patryka Mrugacza nie do końca potrafiły się odnaleźć w takim typowo angielskim futbolu charakteryzującym się maksymą – “kopnij i biegnij”.

Pierwsze minuty meczu nie zwiastowały późniejszych problemów. Już w 6 minucie po faulu w polu karnym na Natalii Liczko podyktowany został rzut karny dla Skry. Pewną egzekutorką tym razem okazała się Justyna Matusiak. To był wymarzony początek meczu. Niestety później na boisku zaczął królować chaos a to nie jest – jak się wydaje –  naturalne środowisko Skrzatek.

Jeszcze przed spotkaniem wiadomo było że aby liczyć na sukces w tym meczu należy zneutralizować najlepszą piłkarkę Unifreeze czy Agatę Bałę. Generalnie zadanie zostało wykonane bo Pani Agata nie miała zbyt dużo sytuacji strzeleckich. Jednak w 44 minucie pokazała swój kunszt i po “złamaniu” linii obrony Skry precyzyjnym strzałem z dystansu doprowadziła do wyrównania.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Wciąż królowały długie piłki i sprinty. Końcowy remis – jak się wydaje – nie krzywdzi żadnej ze stron. Był to bardzo wyrównany pojedynek w którym dominowały szybkość i walka.

Sam mecz mógł się jednak podobać zgromadzonej publiczności. Toczony był w szybkim tempie a dodatkowo okraszony został wszystkimi atrybutami dobrego widowiska piłkarskiego …. były zatem bramki, rzut karny, żółte i czerwone kartki itp. I właśnie przy tych ostatnich kartonikach pozostańmy przez chwilę. Dwie żółte i w efekcie czerwoną kartką  została ukarana popularna Stefa i ostatnie kilka minut częstochowski zespół musiał grać w osłabieniu. Zaskakująco podobny los spotkał także trenera przyjezdnych który za niesportowe zachowanie po drugiej żółtej kartce został wyproszony na trybuny jeszcze w pierwszej części meczu.

07.09.2020, Częstochowa, II liga, 4 kolejka
Skra Ladies Częstochowa – Unifreeze Górzno 1:1 (1:1)
bramki:
  Justyna Matusiak 6′ – Agata Bała 44′

Skład Skra: Oliwia Młynek – Stefania Wodarz, Ewelina Kaczmarzyk (kpt), Milena Kowalska, Agnieszka Słaboń, Nicola Wojciechowska (57’ Lena Mesjasz), Ewelina Bojakowska, Justyna Matusiak, Paulina Koszownik (74’ Małgorzata Miniak), Natalia Liczko, Natalia Grajcar (77’ Dominika Małycha) oraz Antonina Zbirek, Maja Ozieriańska, Maja Tomczyk

Foto z meczu:

Źródło informacji/foto: Skra Ladies Częstochowa