Mecze Polonii z SWD Wodzisław Śląski zawsze należą do bardzo zaciętych i tym razem nie było inaczej. Do wczoraj bilans bezpośrednich spotkań był remisowy 2:2. Początek meczu był wyrównany, chociaż bardziej odważniej starały się atakować przyjezdne. Jedna z takich akcji zakończyła się dla nich pomyślnie. Patrycja Sarapata prowadziła piłkę wzdłuż pola karnego przy niestety biernej asyście naszych obrończyń ostatecznie oddając mocny strzał i nie dając szans Julce Pareckiej. Prawdziwe kłopoty zaczęły się dla Polonii w okolicach 20 minuty meczu kiedy to Pani sędzia podyktowała rzut karny dla Wodzisławia, a za faul ukarała Julkę Dobroń czerwoną kartka. Na szczęście zawodniczka gości przy wykonaniu „11” spudłowała. Do przerwy utrzymał się zatem wynik 0:1. Po przerwie pomimo grania w osłabieniu gospodynie chciały zaatakować. Nie było nic do stracenia. W okolicach 53 minuty spóźniona linia obrony zmusza Julkę Parecką do interwencji, która w ostateczności też jest nieudana i Pani sędzia dyktuje kolejny rzut karny dla SWD. Tym razem zostaje zamieniony na bramkę. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 0:3. Najbardziej boli fakt, popełniania i powielania z tygodnia na tydzień tych samych błędów.

10.09.2022, Środa Wielkopolska, I liga, 4 kolejka
Polonia Środa Wielkopolska – SWD Wodzisław Śląski 0:3 (0:1)
bramki:
Patrycja Sarapata, Roksana Gulec, Nicole Jendrzejczyk

Polonia Środa rozpoczęła w składzie: Parecka – Falkowska, Dobroń, Hyża, Nowak- Drożak, Wierzbińska- Szukalska, Nogalska, Wielińska- Połatyńska
W drugiej połowie w ustawieniu zespołu nastąpiły zmiany i zagrały także: Sroczyńska, Nowicka, Walczak, Ratajczak, Szewczyk Rezerwowe: Kraska, Mądra