W 2 kolejce 1 ligi PLF kobiet zmierzyły się drużyny MKS Kalwarianka Kalwaria i Respekt Myślenice. Zespół z Kalwarii rozgrał swój pierwszy sezon w tych rozgrywkach, do tej pory zawodniczki rozegrały dwa spotkania: wygrany sparing 6:3 z MTS Knurów, oraz wysoka porażka z Tarnowią Tarnów w 1 kolejce 0:13.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, po dwóch golach dla drużyny Respektu bramkę kontaktową w 18 minucie zdobyła Sylwia Klaja. Zawodniczki Respektu strzeliły jednak gola do szatni i schodziły z boiska przy wyniku 1:3.

Po przerwie ten rezultat utrzymywał się przez kolejne 10 minut. Jednak w 30 minucie zespół z Myślenic zdobył czwartą bramkę. Zawodniczki Kalwarianki odpowiedziały błyskawicznie doprowadzając do stanu 2:4. Zdobywczynią bramki była Inga Siwek. Pomimo starań i kilku groźnych akcji zawodniczki Respektu przejęły od tego momentu inicjatywę i w ostatnich 10 minutach zdobyły 4 bramki. Pomimo dość wysokiej porażki należy docenić zespół Kalwarianki za walkę.