Agata Polowczyk: „W Miejskiej Górce odbyły się Halowe Mistrzostwa Wlkp. U13 Kobiet. Udział w nich wzięły następujące zespoły: Medyk Konin, Lech Poznań FA, SF Luboń, Grodzisk Wlkp., SP Elite Goal, Polonia Środa Wlkp., Grom Czacz, Grom Wolsztyn, Juna Trans Stare Oborzyska, KA 4 resPect.

Dziesięć zespołów było podzielonych na dwie grupy. Trafiliśmy do gr. A. Tam pierwszy mecz rozegraliśmy z faworytem grupy Lechem Poznań. Po bardzo ciężkim i wyrównanym pojedynku mecz kończy się wynikiem 1-1. Następny mecz z Juna Trans Stare Oborzyska kończy się wygraną Naszego zespołu 6-0.

Następnym Naszym przeciwnikiem jest Grom Wolsztyn i tu również wygrana dla Naszych Dziewczyn 6-0. Ostatni mecz z Polonią Środą to mecz o wyjście z grupy (w ostatnich dwóch tyg. spotkaliśmy się z Polonią dwukrotnie na Turnieju Ligowym i dwukrotnie z Nimi przegraliśmy), a także rewanż za ostatnie dwa spotkania i porażki z Nimi, tym bardziej mecz był szczególny. Dziewczyny wyszły na boisko bardzo zdeterminowane i z wielką chęcią wygranej, co przełożyło się na samą grę i przyniosło upragnione zwycięstwo. Dwa najlepsze zespoły wychodziły z grupy i następnie grały na krzyż. W każdej grupie o pierwszych dwóch miejscach decydowała mała tabelka. Zakończyliśmy fazę grupową z taką samą liczbą punktów co Lech Poznań, ale z mniejszą ilością straconych bramek co w efekcie dało Nam I miejsce w grupie.

W ćwierćfinale spotykaliśmy się z Grodziskiem Wlkp. Nikt nie odpuszczał, każdy marzył o finale. Tym samym mecz kończy się wynikiem 0-0 i o dalszych losach decydowały rzuty karne. Pierwsze strzelały przeciwniczki, ale świetnie broni Nasza bramkarka i nie ma gola. W naszym zespole jako pierwsza do strzału podchodzi kapitan zespołu Zuzanna Śniegucka. Pewny strzał i GOOL! Drugi karny dla przeciwników strzał do bramki i znów świetna obrona Naszej Bramkarki!!! Teraz rzut karny dla Nas, który może rozstrzygnąć losy awansu.Stres i presje na swoje barki bierze Zosia Wojciechowska, rozbieg – strzał i GOOOOOL!!!! Wielki Finał dla Nas!!!

W finale gramy z SF Luboń. Nasze przeciwniczki bardziej doświadczone, ale My się nikogo nie boimy. Jedna jak i druga drużyna walczy i nie odpuszcza do samego końca. Mecz bardzo dobry i ciekawy, który mógł się podobać kibicom i rodzicom. Ostatecznie kończy się wynikiem 1-0 dla Lubonia. To Nasza jedyna porażka w tych Mistrzostwach. Bilans bramkowy 15-strzelonych, 2-stracone.

Bramki dla Nas zdobywały: Zosia Kubiak- 4, Zuza Śniegucka- 5, Zuza Chuda- 4, Zosia Wojciechowska-1, Martyna Talarczak-1, Marta Szwarc-1.

W barwach KA 4 resPect wystąpiły: Zosia Rogalska, Zuzia Śniegucka, Zosia Kubiak, Zuzia Chuda, Marta Szwarc, Zosia Wojciechowska, Martyna Talarczak, Antonina Tajbel, Zuzia Regulska, Matylda Miedziak”.

Foto z turnieju: