Drugoligowe derby Wielkopolski przyniosły starcie drugiej z czwartą drużyną ligowej tabeli. Do 35 minuty na boisku dzieliły i rządziły podopieczne Łukasza Pawlaka, które wysokim pressingiem nie pozwalały rozwinąć skrzydeł rywalkom. Same z kolei kilkukrotnie zagroziły bramce GSS-u, głównie po rzutach rożnych. Jednak dobrze dysponowana Janeda nie dała się pokonać. Przełomowy dla losów spotkania był okres między 36 a 39 minutą. Prostopadłym podaniem w bój została wysłana Franek i uderzyła tuż przy słupku obok bezradnej Zmyślonej. Trzy minuty później Sutkowska została nieprzepisowo powstrzymana w polu karnym. Jedenastkę na bramkę pewnie zamieniła Marek.

Te dwie bramki podcięły skrzydła zawodniczkom Ostrovii. Po przerwie na murawie panowały już gospodynie. Dwie okazje na podwyższenie wyniku miała Walkowiak, za każdym razem górą wychodziła jednak Zmyślona. W 65 minucie w pole karne wpadła Franek znakomicie wykładając piłkę Marek, która ładnym uderzeniem zewnętrzną stroną stopy podwyższyła prowadzenie. Ostrovia najlepszą okazję na zmniejszenie strat miała w 69 minucie. Uderzenie Marczak z rzutu wolnego przeleciało tuż nad poprzeczką. Trzy minuty później Marek skompletowała hattricka. Indywidualną akcją popisała się Walkowiak i odegrała do koleżanki. Pierwsze uderzenie obroniła bramkarka gości, ale przy poprawce była już bezradna. Wynik spotkania w 76 minucie po indywidualnym rajdzie ustaliła Sutkowska.

GSS Grodzisk Wielkopolski – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 5:0 (2:0)

36′ Martyna Franek, 39 (k), 65, 72′ Sylwia Marek, 76′ Patrycja Sutkowska

Widzów: około 80

GSS Grodzisk: Emilia Janeda – Martyna Franek (77′ Wiktoria Kowala), Patrycja Kuleczka (80′ Patrycja Fórmaniak), Aleksandra Guzik (80′ Joanna Piechocka), Aleksandra Kuleczka (56′ Karolina Kowalska), Patrycja Sutkowska, Agnieszka Mocydlarz (56′ Aleksandra Szymańska), Joanna Walkowiak (80′ Joanna Zimny), Sylwia Marek, Anna Szulc (C), Izabela Drozdowska
Trener Rafał Jakubiak

Ostrovia:  Zuzanna Zmyślona – Marta Durska (88′ Amelia Goplarek), Sabina Napieralska, Angelika Kamińska (70′ Julia Michalak), Małgorzata Knuła, Sandra Świerblewska (C), Adrianna Marczak, Emilia Paluch, Paulina Lis, Anna Grajaszek (70′ Klaudia Kukuła) , Maria Gościniak (55′ Aleksandra Krawiec)