W dniach 3 – 5 luty 2017 roku w Grodziskiej Hali Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim został rozegrany silnie obsadzony XIII Ogólnopolski Turniej Halowy w Piłce Nożnej Kobiet „GRODZISK CUP 2017”. Organizatorem turnieju było Grodziskie Stowarzyszenie Sportowe Grodzisk Wielkopolski. W kategorii OPEN w turnieju wzięło udział 10 zespołów z całej Polski, które rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. W turnieju uczestniczyła min. drużyna Pogoni Zduńska Wola która w końcowej klasyfikacji zajęła szóste miejsce w turnieju.
W dziewięciu rozegranych meczach zespół Pogoni odniósł cztery zwycięstwa, dwa mecze zremisował i poniósł trzy porażki.
UCZESTNICY TURNIEJU:
- Olimp Gościno (2 liga wielkopolska)
- Victoria Aglomeracja Wałbrzych (3 liga dolnośląska zachodnia)
- Grom Wolsztyn (2 liga wielkopolska)
- KKP Stomil Olsztyn (1 liga grupa północna)
- Tucholanka Tuchola (3 liga kujawsko – pomorska)
- GSS Grodzisk Wielkopolski (2 liga wielkopolska)
- Victoria Sianów (3 liga zachodniopomorska)
- Start Pruszcz (3 liga kujawsko – pomorska)
- LUKS Ziemia Lubińska (3 liga dolnośląska zachodnia)
- MGUKS Pogoń Zduńska Wola (3 liga łódzka)
WYNIKI MECZÓW – 1 DZIEŃ
- Grom Wolsztyn – Victoria Sianów 4:1
- Start Pruszcz – Pogoń Zduńska Wola 1:1 (Bramkę dla Pogoni strzeliła Maria Bilska)
- Olimp Gościno – Tucholanka Tuchola 1:3
- Stomil Olsztyn – Victoria Aglomeracja Wałbrzych 0:1
- GSS Grodzisk Wlkp. – LUKS Ziemia Lubińska 5:0
- Pogoń Zduńska Wola – Victoria Sianów 1:2 (Bramkę dla Pogoni strzeliła Justyna Kapuściak)
- Stomil Olsztyn – Olimp Gościno 1:1
- GSS Grodzisk Wlkp. – Start Pruszcz 0:0
- Victoria Aglomeracja Wałbrzych – Grom Wolsztyn 1:1
- LUKS Ziemia Lubińska – Tucholanka Tuchola 1:1
- Olimp Gościno – Start Pruszcz 1:0
- GSS Grodzisk Wlkp. – Stomil Olsztyn 1:2
- Victoria Aglomeracja Wałbrzych – Victoria Sianów 1:2
- Tucholanka Tuchola – Grom Wolsztyn 2:1
- Pogoń Zduńska Wola – LUKS Ziemia Lubińska 1:1 (Bramkę dla Pogoni strzeliła Martyna) Kowalska
WYNIKI MECZÓW – 2 DZIEŃ
- LUKS Ziemia Lubińska – Stomil Olsztyn 0:3
- Olimp Gościno – Pogoń Zduńska Wola 2:3 (Bramki dla Pogoni strzeliły: Marta Grzelak, Justyna Kapuściak, Martyna Kowalska)
- Victoria Aglomeracja Wałbrzych – Tucholanka Tuchola 0:2
- Victoria Sianów – Start Pruszcz 4:0
- GSS Grodzisk Wlkp. – Grom Wolsztyn 5:1
- Olimp Gościno – LUKS Ziemia Lubińska 1:1
- Pogoń Zduńska Wola – Victoria Aglomeracja Wałbrzych 3:0 (Bramki dla Pogoni strzeliły: Marta Grzelak – 2, Patrycja Okoń)
- Stomil Olsztyn – Victoria Sianów 4:0
- GSS Grodzisk Wlkp. – Tucholanka Tuchola 6:2
- Start Pruszcz – Grom Wolsztyn 1:3
- LUKS Ziemia Lubińska – Victoria Aglomeracja Wałbrzych 0:0
- Victoria Sianów – Tucholanka Tuchola 2:0
- GSS Grodzisk Wlkp. – Olimp Gościno 0:2
- Start Pruszcz – Stomil Olsztyn 0:1
- Victoria Aglomeracja Wałbrzych – Olimp Gościno 0:3
- Pogoń Zduńska Wola – Grom Wolsztyn 1:2 (Bramkę dla Pogoni strzeliła Justyna Kapuściak)
- Victoria Sianów – GSS Grodzisk Wlkp. 1:3
- Tucholanka Tuchola – Start Pruszcz 2:3
- Grom Wolsztyn – LUKS Ziemia Lubińska 4:0
- Pogoń Zduńska Wola – Stomil Olsztyn 0:3
WYNIKI MECZÓW – 3 DZIEŃ
- Olimp Gościno – Victoria Sianów 3:1
- Pogoń Zduńska Wola – Tucholanka Tuchola 3:1 (Bramki dla Pogoni strzeliły: Marta Grzelak, Martyna Kowalska i Paulina Koryń)
- GSS Grodzisk Wlkp. – Victoria Aglomeracja Wałbrzych 4:1
- Start Pruszcz – LUKS Ziemia Lubińska 4:1
- Stomil Olsztyn – Grom Wolsztyn 1:1
- Pogoń Zduńska Wola – GSS Grodzisk Wlkp. 1:0 (Bramkę dla Pogoni strzeliła Martyna Kowalska)
- LUKS Ziemia Lubińska – Victoria Sianów 1:5
- Tucholanka Tuchola – Stomil Olsztyn 0:3
- Olimp Gościno – Grom Wolsztyn 2:0
- Victoria Aglomeracja Wałbrzych – Start Pruszcz 0:0
Po rozegraniu wszystkich meczów rozegrano dwa mecze finałowe o 1 i 3 miejsce w turnieju pomiędzy czterema pierwszymi drużynami.
MECZ O 3 MIEJSCE W TURNIEJU:
- GSS Grodzisk Wlkp. – Victoria Sianów 5:2
MECZ O 1 MIEJSCE W TURNIEJU:
- Stomil Olsztyn – Olimp Gościno 3:0
KOŃCOWA TABELA TURNIEJU:
- KKP Stomil Olsztyn 20 pkt 18 – 4
- Olimp Gościno 17 pkt 16 – 9
- GSS Grodzisk Wlkp. 16 pkt 24 – 10
- Victoria Sianów 15 pkt 18 – 17
- Grom Wolsztyn 14 pkt 17 – 14
- Pogoń Zduńska Wola 14 pkt 14 – 12
- Tucholanka Tuchola 10 pkt 13 – 20
- Start Pruszcz 9 pkt 9 – 13
- Victoria Aglomeracja Wałbrzych 6 pkt 4 – 15
10.LUKS Ziemia Lubińska 4 pkt 5 – 24
W kolejnych rubrykach: miejsce, nazwa zespołu, punkty, bilans bramek
NAGRODY INDYWIDUALNE:
- Najlepsza zawodniczka turnieju: Sandra Bukowska (Stomil Olsztyn)
- Najlepsza bramkarka turnieju: Magdalena Mądra (GSS Grodzisk Wlkp.)
- Królowa Strzelczyń turnieju: Sandra Bukowska (Stomil Olsztyn) – 13 bramek
SKŁAD DRUŻYNY POGONI ZDUŃSKA WOLA:
Beata Rogowska – Ewelina Niciak, Michalina Sutowicz, Paulina Koryń, Patrycja Okoń, Marta Grzelak, Julita Augustyniak, Maria Bilska, Martyna Kowalska, Kinga Deredas, Justyna Kapuściak, Anita Kłos
STRZELCZYNIE BRAMEK DLA POGONI W TURNIEJU: Marta Grzelak – 4 bramki, Martyna Kowalska – 4 bramki, Justyna Kapuściak – 3 bramki, Patrycja Okoń – 1 bramka, Paulina Koryń – 1 bramka, Maria Bilska – 1 bramka
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak
Foto:
Materiały i foto: Krzysztof Kochelak