Górnik Łęczna wygrał z Medykiem Konin 2:0 i po raz drugi raz z rzędu sięgnął po mistrzostwo Polski. Obie bramki zdobyła Ewelina Kamczyk.

Wielkie poświęcenie się zawodniczek dla drużyny podkreślał też trener zielono-czarnych Piotr Mazurkiewicz. – Zagraliśmy z pełną determinacją. Na odprawie powiedziałem, że jeśli nie masz serca, nie możesz wyjść na boisko. Dziś dziewczyny pokazały, że to serce i charakter mają. Graliśmy bezpiecznie z tyłu, a z przodu stwarzaliśmy sytuacje. To był taki Górnik, który ja pamiętam i jakiego chcę. Nie było to może wybitne spotkanie w naszym wykonaniu, ale było bardzo dobre – zachwalał szkoleniowiec.

– Nie powiem nic nowego, bo jestem przekonana, że wygrałyśmy zaangażowaniem i determinacją. Był to bardzo trudny mecz, a do tego nie sprzyjały nam warunki atmosferyczne, a mimo to dałyśmy radę. Mamy mistrza! – skwitowała Dominika Grabowska

Górnik Łęczna – Medyk Konin 2:0 (1:0)

Bramki: Ewelina Kamczyk 39, 77

Górnik : Klaudia Kowalska, Alicja Dyguś, Natasza Górnicka, Małgorzata Grec, Ana Jelenčić, Dominika Grabowska (68′ Weronika Zawistowska), Patrycja Balcerzak, Sylwia Matysik, Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk (88′ Krystyna Sikora), Gabriela Grzywińska.

Medyk : Stephanie Busch, Nicole Zając, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Haley Lukas (90′ Casidee Lynch), Nikol Kaletka, Gabija Gedgaudaitė, Natalia Pakulska (83′ Julia Chudy), Natalia Chudzik, Anna Gawrońska (67′ Karolina Majda), Dominika Kopińska (90′ Alicja Piechocka).

Żółte kartki: Jelenčić – Maskiewicz, Chudzik.
Czerwona kartka: Julia Maskiewicz ( za drugą żółtą).
Sędziowała: Monika Mularczyk 

Informacja – Łączy nas piłka/Aneta Galek/zdjęcia Paula Duda