W rewanżowym ćwierćfinałowym spotkaniu Ekstraligi Futsalu Kobiet AZS UAM Poznań podejmował BTS Rekord Bielsko-Biała. Pod Klimczokiem padł wynik 5:2 dla poznanianek tak więc do meczu przystępowały z handicapem trzech bramek.

Początek dzisiejszego starcia należał do Rekordu, który wysokim pressingiem zamknął UAM i próbował zdokobyć jako pierwszy bramkę. W piątej minucie nastąpiło jednak skuteczne przełamanie. Sutkowska zagrała z autu do Sikory, ta z kolei zagrała przed bramkę gdzie kapitalnie piętką uderzyła Sawicka otwierając wynik spotkania! 10 minuta przyniosła rzut rożny dla Bielszczanek. Piłka została wybita sprzed bramki prosto pod nogi Wiktorii Nowak, która strzałem tuż przy słupku umieściła piłkę w bramce. Sześć minut później UAM ponownie objął prowadzenie. Zając przedarła się prawym skrzydłem i zgrała do niepilnowanej Lichtenstein, której pozostało dostawić nogę. Po chwili UAM dorzucił kolejne trafienie. Przedłużonego karnego po zagraniu ręką na bramkę zamieniła mocnym uderzeniem Laura Czudzińska. W odpowiedzi sam na sam z Dewicką znalazła się Nowak. Górą bramkarka gospodyń po intuicyjnej interwencji.

Po przerwie UAM kontrolował już przebieg spotkania i miał okazję na kolejne bramki. Na drodze do wyższego zwycięstwa stanęło jednak obramowanie bramki, które było obite trzykrotnie w drugiej połowie. Swoje okazje na bramkę miał również Rekord, ale Dominika Dewicka nie dała się pokonać.

AZS UAM zameldował się w Final Four, które odbędzie się w weekend 21-22 marca. Ich rywalkami w walce o medale będzie Rolnik Głogówek, AZS Uniwersytet Jagielloński oraz AZS UEK Słomniczanka Słomniki.

AZS UAM Poznań – BTS Rekord Bielsko-Biała 3:1 (3:1)

5′ Zuzanna Sawicka, 16′ Sandra Lichtenstein, 17′ Laura Czudzińska – 10′ Wiktoria Nowak

AZS UAM: Dominika Dewicka, Krystyna Cywińska, Alicja Zając (C), Sandra Lichtenstein, Patrycja Falborska – Małgorzata Ładniak, Zofia Śliwińska, Laura Czudzińska, Adrianna Sikora, Patrycja Sutkowska, Zuzanna Sawicka, Eliza Ostrowska

BTS Rekord: Klaudia Ciupa, Wiktoria Nowak, Martyna Cygan, Katarzyna Moskała, Karolina Czyż – Natalia Majewska, Klaudia Nowacka, Aleksandra Kaim, Agnieszka Franaszek, Małgorzata Polnik (C)